NBA

Tartalékosan is győzött San Antonióban a címvédő

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 145. játéknapjának csúcsrangadóján a Miami Heat sztárjai nélkül verte a San Antoniót. A New York Bostont vert, míg a Chicago nehezen tudta legyűrni a csoportrivális Detroitot.

San Antonio Spurs - Miami Heat 86-88

A novemberi botrányba fulladt találkozó után a San Antonio-i összecsapás is leginkább a távolmaradók miatt marad emlékezetes. LeBron James és Dwayne Wade kisebb sérülések miatt ezúttal a kispadról követték végig a találkozót, miközben Chris Bosh átvette a vezér szerepét a csapat élén. Bosh 23 ponttal zárta a találkozót, de övé lett a mindent eldöntő tripla 1.9 másodperccel a vége előtt.

A tartalékos Heat is képes volt legyőzni a Spurst idegenben

Amíg tartott a Miami történelmi menetelése sokan vélték úgy, hogy a Spurs elleni találkozó lesz a vízválasztó a rekorddöntésben, de a Miami végül mindkét szezonbeli összecsapást megnyerte a nyugati elsővel szemben. Ez a mostani siker azonban még nagyobb löketet adhat a Miami önbizalmának, főleg, hogy a nagysztárok hiányában született, miközben a Spursnél Tony Parker, Tim Duncan és Danny Green is játszottak.

A Heat nagy lépést tett előre annak érdekében, hogy hazai pályaelőny birtokában játssza végig a playoffot - ezzel a sikerrel már négy meccsre duzzadt a Heat előnye a tabellán a Spursszel szemben.

New York Knicks - Boston Celtics 108-89

Carmelo Anthonyék kezdenek ismét rátalálni a helyes ösvényre, mondhatni a lehető legjobbkor itt a szezon vége felé közeledve. Anthony 24 ponttal és 10 lepattanóval jegyezhetett dupla-duplát, és a héten már másodszor kerekedtek a csoportrivális Boston Celtics felé, aminek hála már nyolc mérkőzés óta veretlenek.

A héten Rasheed Wallace sérült le a Knicks színeiben, de hogy motiválja csapattársait, egy 50-es számot rajzolt az öltözőtáblára - a Boston leverése után már csak négy győzelem hiányzik a Knicksnek, hogy elérje az 50 sikert a szezonban. A Knicks 2003-04 óta először nyert szezonpárharcot a Celtics ellen (3-1), és jelenlegi állás szerint a New York pont a Bostonnal kerülne össze a playoff első körében.

Chicago Bulls - Detroit Pistons 95-94

Nem szakadt meg a Detroit rossz sorozata a csoportrivális Chicagóval szemben. A Pistons immáron 18 mérkőzés óta nyeretlen, ha a Bikákkal hozza össze őket a sors, és lassan már azzal sem vigasztalhatják magukat Rodney Stuckeyék, hogy ezúttal is sikerült egy szoros mérkőzést játszani Luol Dengékkel.

Deng 28 ponttal vitte a pálmát a hazaiak oldaláról, Nate Robinson és Jimmy Butler pedig további 16 egységgel segítették ki a csapatot, mely 13 pontos hátrányból felállva nyerte meg a mérkőzést. A Chicago a találkozó első percétől eltekintve csak 9:27-tel a vége előtt szerezte meg a vezetést, de az utána kitartott a lefújásig. A Detroit utoljára 2008 december 23-án tudta leverni a Chicagót.

Washington Wizards - Toronto Raptors 109-92

Bradley Beal ismét bizonyította, hogy a jövőben milyen fontos része lesz a Washington gépezetének. Beal öt meccs kihagyás után tért vissza a Washington keretébe, és rögtön 24 pontot termelt a Toronto Raptors elleni középházi rangadón. Emeka Okafor 19 ponttal és 10 lepattanóval, John Wall pedig további 18 ponttal és 10 assziszttal segítette ki a hazaiakat.

A Wizards sorozatban hetedik sikerét aratta hazai pályán, és immáron a Torontóval együtt bitorolják a 10. helyet a keleti főcsoportban. Bár a playoffra már nincs esély, ettől még a Wizards végezhet kilencedik helyen, ami hatalmas előrelépés lenne a fiatal csapat számára.

New Orleans Hornets - Cleveland Cavaliers 112-92

A két főcsoport alsóházának képviselői csaptak össze New Orleansben, ám a szoros találkozó elmaradt a hazaiak csodás harmadik negyedének köszönhetően. Greivis Vasquez egymaga 16 pontot szerzett a harmadik felvonásban, ami után a Hornetsnek nem esett nehezére behúzni a mérkőzést. Vasquez végül 25 pontnál állt meg, Ryan Anderson 23 pontot termelt, Anthony Davis pedig újonc létére ár a 17. dupla-dupláját jegyezte (17 pont, 13 assziszt).

Kyrie Irving visszatért a Clevelandhez, de 31 pontja is kevés volt ahhoz, hogy a csapata elkerülje a sima vereséget. A Cleveland már sorozatban nyolcadik vereségébe szaladt bele.