A Mönchengladbach elrontotta Szalai Ádám születésnapját

A Bundesliga tizenhatodik fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén a Borussia Mönchengladbach hazai pályán 2-0 arányban legyőzte a Mainz együttesét. A vendégeknél a 25. születésnapját ma ünneplő Szalai Ádám végigjátszotta a találkozót.

A Mainz óriási mezőnyfölényben játszott az első félidőben, de a fordulás után a hazaiak szerezték meg a vezetést. Az 58. percben Jantschke kecsegtető helyzetből nem lövésre vállalkozott, hanem középre adott, a csereként beállt Hanke pedig az ötösről a rövid felsőbe lőtt (1-0).

Négy perccel később újabb találatot szereztek a hazaiak: Heinz Müller kifutott a kapujából, hogy felszabadítson, de rossz helyre rúgta a labdát, Arango lecsapott arra, s az oldalvonal mellől, mintegy 40 méterről az üres kapuba emelt (2-0).

Szalai Ádám legnagyobb lehetősége az első félidő hajrájában adódott, a magyar csatár akkor Domínguez szorításában fejelt a léc fölé az ötösről.

A Mönchengladbach sikerével megelőzte a Mainzot a tabellán, s feljött a nyolcadik helyre.