NBA

Jeremy Lin és a Houston alaposan megverte a Knickst

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) tizenkét mérkőzéssel tért vissza a hálaadásnapi szünetről, köztük számos rangadóval. A Houston simán verte a New York Knickst, a Boston és a Brooklyn pedig az Oklahoma Cityt, illetve a Los Angeles Clippers győzte le hazai pályán. A Los Angeles Lakersnek továbbra sem megy idegenben, a Memphis előtt kellett meghunyászkodnia Kobe Bryantéknek.

Houston Rockets - New York Knicks 131-103

Jeremy Lin már messze maga mögött tudhatja a tavalyi szezon februárját, amikor is egy csapásra az NBA köztudatába lépett a New York Knicks élén. Ezzel együtt lehet, hogy ez a februári csoda sosem fog megismétlődni a játékos pontszámaiban, de egyelőre ez a legkisebb gondja Linnek. Az első volt csapata elleni meccséről ugyanis győzelemmel távozott, és a csapatsportokban ez számít a leginkább.

A keleti első New York Knicks Houstonba látogatott, ahol nyomát sem tudták felmutatni az eddigi dominanciának Carmelo Anthonyék. A védelem nem tudott mit kezdeni James Hardennel és Chandler Parsonsszal, akik 33, illetve 31 pontot számoltak a vendégek kosarára, míg Lin ennél jóval szerényebb számokat vonultatott fel (13 pont, hét lepattanó, három assziszt), de így is szerepet vállalt a sikerben. A Knicks egymás után második vereségébe futott bele, de továbbra is vezeti az atlanti csoportot 8-3-as mérlegével, míg a Houston (6-7) fontos lépést tett az 50%-os mutató felé.

Brooklyn Nets - Los Angeles Clippers 86-76

Sokkal jobban fekszik a Brooklyn Netsnek a hazai pálya, mint a kaliforniai légkör. Két vereséggel tért vissza hárommeccses délnyugati kitérőjéből a Nets, hogy fogadja a nyugati konferencia egyik éllovasát, a Los Angeles Clipperst, és egy elképesztő védőmunkának köszönhetően kisajtolták a sikert Brook Lopezék.

A második félidőben megtáltosodtak védekezésben a hazaiak, és ez idő alatt csupán tíz dobást tudott értékesíteni az ellenfél. Ami ennél is nagyotmondóbb adat, hogy Blake Griffin és Chris Paul pontot sem tudott szerezni a záró játékrészben, sőt, előbbi még dobásig sem jutott el. Lopez vitte a prímet 26 pontjával, de Joe Johnsons is szorgos hangyaként gyűjtötte a pontokat a cserepadról érkezve, és meg sem állt 19-ig.

"Lenyűgöző volt" - kezdte Lopez a védőmunkájukról. "A padon Brooksszal beszélgettem, és mondtam neki, hogy egyszerűen mindent megállítunk tőlük."

A Nets feljavult 7-4-re, míg a Clippers mutatója 8-4-re módosult a vereséget követően.

Boston Celtics - Oklahoma City Thunder 108-100

Amikor már a külföldi sajtó azon kezdett el értekezni, hogy a Boston Celtics miért nem tartozik a top csapatok közé, akkor Paul Pierce-ék csattanós válasszal reagáltak. A Celtics, veteránjai segítségével nyolc pontos győzelmet aratott az Oklahoma City Thunder felett, Pierce 27, Keving Garnett 18 ponttal, valamint Rajon Rondo 16 assziszttal segítette ki csapatát, mely kétmeccses vereségsorozatot szakított így meg. Kevin Durant 29 egységgel zárt a túloldalon, és jelentős szerepet vállalt abban, hogy a Boston 14 pontos előnyét háromra redukálja a Thunder, de a végjátékra már nem maradt elég erő bennük.

Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 106-98

Kobe Bryantéknek is el kellett ismerniük memphisi látogatásuk során, hogy a Grizzlies menetelése egyáltalán nem a csoda műve. Bár a Memphisnek éppen csak megszakadt a nyolcmeccses győzelmi sorozata, Rudy Gayék ott folytatták a Lakers ellen, ahol a Denver elleni vereség előtt abbahagyták. A testvérháború újabb felvonását így Marc Gasol nyerte Pau ellen, és a Memphis visszaszerezte az NBA legjobb mérlegének titulusát.

Indiana Pacers - San Antonio Spurs 97-104

A szezon során másodszor is elhúzta a Pacers nótáját a San Antonio Spurs a remeklő Tony Parker segítségével, aki 33 pontot vállalt a csapata 104 pontjából. A franchise másik ikonja, Tim Duncan 22-nél, míg Manu Ginobili 19-nél állt meg a vendégektől, akik az utolsó öt percben fordítottak ötpontos hátrányból, újabb sikerükkel pedig továbbra is tapadnak a Memphisre.

A játéknap többi mérkőzésén az Atlanta jobban bírta a végjátékot, és ennek köszönhetően nyert a Charlotte vendégeként. Az Orlando Magic nagyon megnyomta a második félidőt, így fel tudott állni, majd fordított is a Cleveland ellen hazai pályán. A Detroit egypontos győzelmet aratott a Toronto Raptors ellen, amivel a két csapat immáron azonos mérleggel dicsekedhet (3-10). A Denver folytatja reneszánszát, és ezúttal a Golden State Warriorst kapta el otthon. Hosszabbításban vívta ki a győzelmet a Phoenix Suns a New Orleans Hornets ellen. A Utah minimális különbséggel tudta csak verni a nyugati utolsó Sacramentót, míg a Portland viszonylag sima sikert könyvelhetett el a Minnesota ellen.