Hamburgban nyert a Frankfurt Lakic duplájával

A Frankfurt első félidőben szerzett góljaival 2-0-ra nyert Hamburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában.

A negyedik helyezett Frankfurt a nyolcadik Hamburghoz látogatott a Bundesliga szombat esti mérkőzésén. Az első percekben rögtön átvette a kezdeményezést a HSV. Kisebb lehetőségeik is adódtak, azonban a vezetést a vendégek szerezték meg: Aigner az alapvonal elől mentett meg egy labdát  majd középre adott, Lakic pedig 2 méterről becsúszva a kapuba lőtt (0-1). Nem sokkal később Rudnevs egyenlíthetett volna, ám fordulásból leadott lövését védte a frankfurti kapus.

A 36. percben egy ellentámadás végén növelte előnyét a Frankfurt: Aigner mértani jobb oldali beadását Lakic 8 méterről fejelte le a földre, ahonnan a bal felső sarokba vágódott a labda (0-2). Aigner növelhette volna a vendégek előnyét, ám Adler 12 méteres lövését hárította.

A második félidőben hiába szorongatott a Hamburg, nem tudott a kapuba találni, maradt a 2-0-s frankfurti siker.