Ligue 1

Hátrányból fordítva nyert fölényesen a Lyon az újonc ellen - videó

• Horváth Gergely

A francia labdarúgó-bajnokság, a Ligue 1 második fordulójában az Olympique Lyon 4-1-re legyőzte az újonc Troyes együttesét a Stade Gerland-ban. A találkozó 11. percében, egy ütközést követően le kellett cserélni Yoann Gourcuff-öt, aki térdficama miatt legalább három hétig nem állhat Rémi Garde vezetőedző rendelkezésére.

Michel Bastos csodálatos mozdulattal lőtt a Troyes kapujába - Fotó: AFP

A hazai fölényt, de kevés helyzetet hozó első félidő után, a második játékrész elején a vendégek szereztek vezetést. A 47. percben Fabrice N'Sakala bal oldali lapos beadása után Cris nem tudott felszabadítani, a berobbanó Jean-Christoph Bahebeck pedig közelről bombázott a hálóba. (0-1) Két perccel később Granddi Ngoyi szabálytalankodott LIsandro Lópezzel szemben a tizenhatoson belül, a sértett büntetőjét azonban Yohann Thuram-Ulien kapus bravúrral hárította. Újabb egy perc elteltével azonban már egyenlített a Lyon, Clément Grenier szögletét Bafetimbi Gomis fejelte a léc alá. (1-1)

A 65. percben ismét sarokrúgást végezhetett el az OL, Cris életerős fejese még nem talált utat a kapuba, Michel Bastos káprázatos ollózása viszont már igen. (2-1) A 67. percben Julien Faussurier kiállításával végképp megpecsételődött a Troyes sorsa, ráadásul a 88. percben éles szögből López is betalált. (3-1) A kegyelemdöfést Gomis adta meg a hosszabbításban. (4-1)