Eurochallenge Kupa

22 ponttal nyert az Atomerőmű, nyolcpontos hátrányban a Szolnok

Az Atomerőmű hazai pályán 22 ponttal nyert kedden az osztrák Traiskirchen ellen, a Szolnok jó hajrával nyolcpontos vereséget szenvedett kedden a finn Tampere vendégeként a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa selejtezőjének első mérkőzésén.

A kontinens harmadik számú klubversengésének selejtezőjében - melyben a csoportkörbe jutás a tét - az Atomerőmű fokozatosan növelte előnyét, elsősorban a harmadik negyedben nyújtott eredményes játékot, de az egész mérkőzésen hatékonyan védekezett. A visszavágóra egy hét múlva kerül sor Ausztriában.

Az NB I-ben és a Magyar Kupában is ezüstérmes szolnokiak a mérkőzés feléig tartották a lépést a vendéglátók csapatával, akkor csak négypontos hátrányban voltak, a harmadik szakaszban azonban a finnek tízzel többet szórtak. A negyedik negyed 62-48-ról indult, aztán húsz pontra nőtt a különbség, 77-58 után viszont már csak a szolnokiak találtak a gyűrűbe. A visszavágóra egy hét múlva következik Szolnokon.