Japánveréssel és bronzzal vigasztalódtunk

• MD

Magyarország 1-0-ra verte Japán a budapesti divízió I/A világbajnokság utolsó napján és bronzéremmel zárta a viadalt.

magyar

Sajnos nem történt meglepetés. Ahogy arra számítani lehetett Olaszország nem sok ellenállást tanusított Kazahsztán ellen, Vlagyimir Krikunov együttese délután 3-0-ra győzött ezzel pedig nagyjából tét nélkülivé tette a Magyarország-Japán mérkőzést. Papíron a bronzéremért zajlott a csata, de a mieinket aligha a medál, sokkal inkább a közönség kiszolgálása motiválta. Rich Chernomaz szövetségi kapitány ezúttal Rajna Miklóst jelölte a kezdőcsapatba. További változás, hogy Sofron István végre gólt szerzett, az ötödik percben Ladányi átadását értékesítette (1-0). Jól játszottunk, mi diktáltuk a tempót, főképp a magyar ütőkön járt a korong. A harmad derekán Hiroki Ueno okozott fennakadást. Pontosabban nem ő, hanem a lövése, amit percekig videón vizslattak a bírók, akik végül jelezték, nem volt benn - nem bizony, a vason csattant.

A második harmad az olaszok elleni meccset idézte, domináltunk, pörögtünk, de nem tudtunk komoly helyzetet kialakítani. Olyan szituációkból tüzeltünk, ami nem jelentett gondot a japánok NHL-t is megjárt kapusának, Fukufudzsinak. Nem tudtuk növelni az előnyt, így kőkemény záró 20 percnek néztünk elébe.

Be is következett, a japánoké volt a harmadik harmad, úgy tűnt, megpróbáljuk egygólos sikerrel lehozni a meccset. Rajnának akadt munkája, de remekül helyt állt és végül kapott gól nélkül őrizte meg kapuját. A magyar csapat 1-0-ra győzött és ezzel bronzérmet szerzett. Japán negyedik helyen zárt.

Magyarország - Japán
1-0 (1-0, 0-0, 0-0)
Gólok: Sofron (5.)

60. perc: Őrült hajsza megy a korongért, majd üres kapura nem tudjuk eldönteni a mérkőzést, de addig sem forog veszélyben a kapunk! VÉGE, nyertünk 1-0-ra, a tavalyihoz hasonlóan ismét harmadik helyen végzett a csapat!

59. perc: A japánok kapuja üres, a buli a mi harmadunkban lesz.

59. perc: Japán időkérés, még nem adták fel a mérkőzést.

59. perc: Újabb magyar sérülés, Sofron fájlalja a kezét, de nem tűnik komolynak.

59. perc: Utolsó két percéhez érkeztünk a találkozónak.

58. perc: Beszorítjuk a japánokat a saját harmadukba, értékes másodperceket lepörgetve ezzel a hátralévő időből.

56. perc: Sérülés a pályán, Bartalis maradt a jégen, miután Go Tanaka a palánkra lökte őt.

Kezd szétnyílni a pálya, a japánok mindent megmozgósítanak az egyenlítés érdekében, így szellősebbé válik a védelmük.

54. perc: Ziccer helyzetet rontottak a japánok, Rajna hatalmasat védett.

A közönség a kevés helyzet ellenére is jól érzi magát, ma is hangosak a szokásos rigmusok.

53. perc: Rajna Miklós kapuja előtt folyik most a játék, de túloldali kollégájához hasonlóan ő sem hibázik a védések során.

52. perc: Volt pár helyzetünk, de a gól ezúttal is hiányzott az emberelőnyös játékunkból.

51. perc: Fukufudzsit megmozgattuk, de ez is kevés volt ahhoz, hogy a gólvonal mögé juttassuk a korongot.

50. perc: Kiegészültünk, majd készülhetünk is az emberelőnyre. Joszuke Haga palánkra lökésért vonulhatott kényszerszünetre.

49. perc: Rendre üresen hagyjuk a japánok középső csatárát a kapunk előtt, de nem tudják kihasználni a hibánkat, köszönhetően Rajnának.

48. perc: Vetődve blokkolt egy nagyot a magyar védő.

Jól védekezünk, minden egyes passzért meg kell harcolnia a védekező játékosainkkal a japánoknak.

47. perc: Testre ütésért most Nagy Krisztián fog pihenni a büntetőpadon.

46. perc: Visszatér a japánok játékosa.

46. perc: A kapu előtt passzolgatunk, még akkor is, amikor már rég lőni kellett volna.

44. perc: Magyar emberelőny következik, Go Tanakát gáncsolásért küldik ki a bírók. Nagy Gergővel szemben volt szabálytalan.

Folytatódik a minden korongért megküzdős játék a jégen.

41. perc: Kezdetét veszi a világbajnokság utolsó harmada! Elhozzuk a bulit!

Mintha csak a tegnapi mérkőzés ismétlését látnánk. Dominál a mezőnyjáték, kevés a tiszta helyzet, ha meg adódna, akkor hibázunk, túlkombináljuk magunkat. Nehéz utolsó 20 perc vár ránk.

40. perc: Vége a második harmadnak. Nem történt változás az eredményben, őrizzük az egygólos előnyünket.

40. perc: Megnyomjuk a végét, de Fukufudzsi is magabiztos eddig.

40. perc: Szélig visszatért.

40. perc: Kettő az egyre vezethettünk támadást emberhátrányban, de passz helyett a lövést választotta Magosi. Nem bizonyult jó döntésnek.

39. perc: Suzuki kapott bele egy lapos lövésbe közvetlen Rajna előtt, de így sem sikerült túljuttatni a pakkot a magyar kapuson.

38. perc: Szélig Viktort küldik ki a bírók, ennek a harmadnak a végét is emberhátrányban kell kihúznunk.

36. perc: Ígéretes támadást vezethettünk, miután korongot szereztünk, de túlpasszoltuk magunkat. Következőleg már Fukufudzsinak kellett védenie Sofron kapáslövését, amit nem talált el jól.

35. perc: Kontra itt, kontra ott, mindkettőnek a végét a védők korcsolyája vagy ütője jelentette.

Ezen a meccsen is jól látható, hogy ebben az új lebonyolítási rendszerben valóban nincsenek könnyű mérkőzések. Mindkét csapat jól védekezik, kevés igazi gólhelyzet van.

30. perc: A második sorunk okozott kellemetlen perceket a japánoknak, de Fukufudzsi kapuja rezdületlen maradt.

29. perc: Kivédekeztük az emberhátrányt.

Rajna eddig stabilan véd, még ha a védelmünk néha engedékenyen hagyják a japánokat a kapunk előtt lövöldözni.

27. perc: Támadó harmadban követ el Hári szabálytalanságot a bírók szerint, de nem világos, hogy mit láttak szabálytalannak Hári esésében.

Mihály helyzete előtt csodás védőmunkát láthatott a részünkről a közönség, az egyik védőnk ugyanis elvesztette az ütőjét, de így is álltuk a japánok rohamát.

25. perc: Mihály tört be a kapu elé, de fonákkal mellé durrantott.

Ezt a harmadot a japánok kezdik erősebben, de eddig nem tudtak veszélyes helyzetet teremteni.

21. perc: Elhozzuk a harmad első buliját.

A magyar játékosokat nem érintette annyira érzékenyen, hogy már csak a harmadik helyért folyik a harc, legalábbis a meccs elején ennek jelét sem mutatták. Rárontottak a japánokra, és a harmad első felét nemcsak az egy lőtt góllal, hanem korongmegtartásban is domináltuk. Hiroki Euno kapuvasa, és az azutáni többperces álló játék rosszat tett a mérkőzés menetének, visszavettek a csapatok, és leginkább a mezőnyjáték dominálta a játékrész második felét. A speciális egységek eddig jól működnek a magyaroknál, de még van hátra két kemény harmad, amit nem szabad félvállról venni.

20. perc: Az utolsó másodpercekben két japán helyzetet is időben megállítottuk: először szabályosan szereltünk hátulról, majd blokkoltunk egy távoli lövést. 1-0-val vonulhatunk a szünetre.

20. perc: Kiegészültünk, Mihály visszatért a jégre.

Szépen zárunk vissza, lendületből sem tudják megtartani a korongot a harmadunkban.

20. perc: Az első harmad utolsó perce kezdődik.

Folyamatosan zavarjuk a japánokat, akik csak az első perc végére tudtak felállni, de rögtön utána fel is szabadítottunk.

18. perc: Jön az első magyar emberhátrány, Mihály Árpit palánkra lökésért ülhet két percig.

Kemény mezőnyjáték vette át a főszerepet a kapusoktól.

Hullámzó lett a játék, a középső harmadon mindkét csapat könnyen átjut, de a támadó harmadban már nem tudnak helyzeteket kialakítani.

14. perc: Kovács Csaba tört be középre, erős passzt kapott, de nem tudott beledöfni, hogy veszélyes helyzet alakuljon ki belőle.

13. perc: A japánok játszottak középre a kapu mögül, de a középső csatár nem találta el a pakkot.

Több perc álló játék után a bíró közli az egyértelműt: nem volt gól.

12. perc: Hiroki Ueno ment el a jobb oldalon, lövése átment a védő lábai között, majd csattant egy nagyot a kapuvason. Visszanézik a játékot videóbíróval, de nem lesz gond.

11. perc: Kissé kapkodósra vettük a figurát, mindenki lőni akar, a japánok pedig blokkolják a távoli kísérleteinket.

Csatáraink simán elszáguldottak a japán védők mellett, akik gyorsaságban köztudottan hasonlítanak a dél-koreaiakhoz, akik hétfőn azért adtak korcsolyaleckét a válogatottnak.

Bár nincs erről adat, de az első nyolc percben minimum hatot a japán harmadban töltöttünk.

7. perc: A japán csatár cicázott a koronggal, többször is megforgatta a védőnket, de a lövése végül messze elkerülte Rajna kapuját.

A japánok nem igazán találják a korongot, mi pedig nem is engedjük meg nekik eddig, hogy felvegyék a mérkőzés ritmusát. Nagyon harapós kedvvel jöttünk ki.

5. perc: Majdnem itt a következő, a japán védő nagyon rosszul ért bele a középre érkező korongba, de Fukufudzsi reflexből zárta a kötényt.

5. perc: GÓÓÓL! Sofron István is végre eredményes a vb-n. Ladányitól kapott passzt középen, kétszer is lőhetett kapura, a második már túljutott Fukufudzsin (1-0)

4. perc: Első kiállítás a japánoké, Sato gáncsolta ki a magyar csatárt.

3. perc: Egy távoli lövés pattan ki Rajnáról, de az ismétlést ellövik keresztbe a kapu mellett.

3. perc: Kissé csúszós még a jég, most a kapunk mögött, előbb pedig a támadó harmadban csúsztunk el.

2. perc: Rárontunk a japánokra, több lövést is zúdítunk a japán kapura.

1. perc: Elkezdődött a világbajnokság záró mérkőzése.

19:39 Az utolsó meccsen ismét Rajna Miklós véd, míg a vendégeknél Fukufudzsi!

19:39 Utolsó Hajrá Magyarok a kapunk előtt, és kezdődhet a mérkőzés!

19:35 Végre a főszereplők is bemutatkoznak.

19:32 A jégre lépés előtt azonban káprázatos fény- és lézershow megy a pályán.

19:31 Piros mezben érkeznek a magyarok.

19:29 A szurkolók kedvét nem szegte annyira a kazahok győzelme, ezúttal is teltház várja a mieinket. A drukkerek világító rudakkal köszöntik a sötétben a válogatott tagjait.

19:27 A japánokkal legutóbb másfél hete találkoztunk Káposztásmegyeren, akkor Sofronék egy kiütéses 7-0-s győzelmet arattak az ázsiaiak felett.

19:25 A kazahok a győzelemmel megnyerték a budapesti vb-t az egymás elleni mérkőzés eredményének köszönhetően.