VB 2014

Hollandia nem hibázott, öt ponttal áll a mieink előtt

Az első félidőben ugyan nem tudott gólt szerezni, de magabiztosan győzött Hollandia Észtország ellen a 2014-es világbajnokság európai selejtezőinek D csoportjában, ahol a magyar válogatott is szerepel.

A szünetig is egyértelműen uralta a mérkőzést Hollandia a szokás szerint mélyen védekező észtek ellen, a vezetést azonban csak a második félidőben tudta megszerezni Rafael van der Vaart megpattanó lövésével, ami után a bal alsóba csorgott a labda. (0-1)

Rafael van der Vaart ünnepli gólját a Hollandia-Észtország mérkőzésen 2013-ban.

Lassan csordogált tovább a játék, de így is eredményesek voltak a narancsosok, Robin van Persie érkezett a 72. percben jó ütemben egy jobb oldali beadásra, és a hálóba pörgetett. (0-2)

A hajrában még Schaken is eredményes volt (0-3), így magabiztos sikert aratott Hollandia, amely már öt ponttal vezeti a D csoportot, miután Magyarország válogatottja az utolsó pillanatban kapott góllal döntetlent játszott hazai pályán Románia ellen.

Világbajnoki selejtezők 2014
D csoport
Hollandia-Észtország 2-0 (0-0)
gólszerzők: van der Vaart (47.), van Persie (72.)
MAGYARORSZÁG-Románia 2-2 (1-0)
gólszerzők: Vanczák (16.), Dzsudzsák (71. - büntetőből), illetve Mutu (68. - büntetőből), Chipciu (90+2.)