Európa Liga

Lesújtott a Stuttgart Bukarestben, Hajnal Tamás gólpasszt adott

A Stuttgart simán 5-1-re nyert a Steaua Bucuresti otthonában a labdarúgó Európa Liga E csoportjának 5. fordulójában.

Steaua Bucuresti-VfB Stuttgart

Hajnal Tamás a Stuttgart kispadján kapott helyett, csapata pedig nélküle négy gólt gurított Bukarestben az első félidőben. Az 5. percben Kuzmanović jobb oldali szögletét Tasci tíz méterről a hálóba bólintotta (0-1). A 18. percben Kuzmanovic szabadrúgásból küldte a kapu elé a labdát és ezúttal Harnik fejelte be (0-2). Négy perccel később Okazaki a jobb oldalon átverte védőjét, Sakaihoz játszott, aki 15 méterről a hosszú felsőbe lőtt (0-3). A 31. percben már harmadszor volt eredményes fejjel a német csapat, Sakai beadását Okazaki értékesítette (0-4). Hajnal a szünetben lehetőséget kapott a német csapatban, és az 55. percben gólpasszt adott, Okazaki szerezte az ötödiket (0-5). A románok a hajrában szépítettek, a Stuttgart 5-1-re nyert, és ezzel két pontra felzárkózott az éllovas Steaua mögé.

Stuttgart

Molde-FC Köbenhavn

Norvég-dán párharc az életben maradásért. Az első félidőben a Köbenhavn került előnybe, Santin büntetőből vette be a Molde kapuját (0-1). A 62. percben Chukwa remek fejessel egalizált, de volt válasza a dánoknak, a 76. percben Gislason jobb lábbal, tíz méterről, középről gólt szerzett, ezzel 2-1-re nyertek a vendégek. Mindez azt jelenti, hogy az utolsó körben még három csapat reménykedhet, a Stuttgart a Moldét fogadja, a Köbenhavn a Steauát látja vendégül.

Európa Liga
E csoport, 5. forduló
Steaua Bucuresti-VfB Stuttgart 1-5 (0-4)
Gól: Costea (83.). ill. Tasci (4.), Harnik (18.), Sakai (22.), Okazaki (31., 55.)

Molde-FC Köbenhavn 1-2 (0-1)
Gól: Chukwa (62.), ill. Santin (20. - 11-esből), Gislason (76.)

A csoport állása: 1. Steaua Bucuresti 10 pont, 2. VfB Stuttgart 8, 3. FC Köbenhavn 7, 4. Molde 3