Papiss Cissé a mélybe taszította a Liverpoolt

A Newcastle United visszavágott a decemberi vereségért, 2-0-ra legyőzte a vendég Liverpoolt az angol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Szarkák az első húsz percet leszámítva kezükben tartották a mérkőzést, Papiss Cissé mindkét félidőben szerzett egy-egy gólt.

A Newcastle United visszavágott a decemberi vereségért, 2-0-ra legyőzte a vendég Liverpoolt az angol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Három korábbi Newcastle-játékos is kezdőként lépett pályára volt csapata ellen, főleg Luis Enrique és persze Andy Carroll megmozdulásait kísérte füttyszó (Craig Bellamy 2001 és 2005 között erősítette a Szarkákat), a csatár ráadásul csak fokozta az indulatokat, az első tíz percben kétszer is büntetőt próbált kicsikarni, előbb megrángatták az ötösön, majd tökéletes ziccerben a műesést választotta az üres kapu helyett. A mérkőzés elején a Vörösök beszorították térfelükre a hazaikat, aztán a Newcastle fokozatosan átvette az irányítást, amit Papiss Cissé egy fejesgóllal nyomatékosított Ben Arfa jobb oldali ívelése után (1-0).

A folytatásban Carrollnak volt egy veszélyes fejese, ezen kívül mást nem tudott felmutatni a vendégcsapat a rendkívül szervezett hazaiakkal szemben, Demba Ba lövése és Cissé fejese alig ment mellé.

A 47. percben Williamson riogatta Reinát, bólintása a kapufáról kifelé pattant, az 59. percben azonban végképp a mélybe taszította Cissé a Vörösöket, a szenegáli csatár elvitte a labdát Reina mellett, és Skrtel mellett a jobb alsóba gurított (2-0). Néhány perc múlva Suárez lábában maradt a szépítés, belevetődtek lövésébe. Kenny Dalglish megsemmisülten és teljesen tanácstalanul álldogált a kispadnál, csapata teljesítménye is ezekkel a szavakkal foglalható össze.

AZ indulatok a 82. percben szabadultak el, Perch elgáncsolta Pepe Reinát, aki fejelő mozdulatot tett, Perch nagyot esett, de a piros a mozdulat miatt jogos volt. A vészkapus Luis Enrique lett, védenie már nem kellett, de így is magabiztos volt a Szarkák győzelme.

Zsinórban harmadszor kapott ki a Liverpool, idén mindössze nyolc pontot gyűjtött a Mersey-parti alakulat, ezzel maradt a nyolcadik helyen, ami már a klublegenda Dalglish pozícióját is megrendítheti.