Kosárlabda Eb pótselejtező

Idegenben is kikaptunk a finnektől, nyeretlenül zártunk

A magyar férfi kosárlabda-válogatott simán kikapott vasárnap az Európa-bajnoki pótselejtezőben Finnországban, így négy mérkőzésből négy vereséggel, csoportutolsóként zárt. Az már korábban eldőlt, hogy a csapat nem vehet részt az Eb-n.

A magyar és a finn kosárlabda-válogatott játékosai küzdenek a két csapat Szolnokon játszott Eb pótselejtező-mérkőzésén 2011 augusztusában

A litvániai Eb-ről biztosan lemaradó magyarok immár tét nélkül léptek pályára Helsinkiben, és a nyitónegyedben jól tartották magukat a százszázalékos finnek ellen. A júniusban honosított Trotter és Trepák fontos kosarakat szerzett, de Salin és Koponen révén a hazaiaké lett a játékrész. A folytatásban már tíz pont fölé is nőtt a hátrány, ám a félidőre sikerült ismét közelebb férkőzni, húsz perc után 44-39 volt az állás.

Térfélcsere után a remekül célzó ellenfél tovább növelte előnyét, ekkor már sejteni lehetett, hogy a finnek nem engedik ki kezükből a győzelmet. A 62-55-ről induló utolsó szakaszra sem maradtak már izgalmak, 15, majd 20 pont lett a különbség, így a házigazdák besöpörték harmadik sikerüket is.

A magyar csapat 0/4-es mérleggel, sereghajtóként zárta pótslejtezőt, így 1999 után tovább kell várnia arra, hogy részt vehessen az Eb-n.