Síugrás

Schlierenzauer nyerte az osztrák bajnokságot

Az ötszörös világbajnok Gregor Schlierenzauer sikerével ért véget az osztrák nyári síugró bajnokság.

Ezen a hétvégén Bischofshofenben rendezik meg az osztrák nyári síugró bajnokságot, ahol a háromszoros olimpiai bajnok Thomas Morgenstern legfőbb ellenfele a korábbi nyolcszoros osztrák bajnok Gregor Schlierenzauer volt. A Paul-Ausserleitner sáncon rendezett pénteki egyéni versenyen végül az ifjabbik osztrák ugró nyert, aki 140 illetve 138,5 méteres ugrásaival összesen 288,3 pontot gyűjtött, így több mint húsz pontos különbséggel előzte meg a nyári szezon végére formáját veszítő Morgensternt. Az esős időben rendezett versenyen a dobogó harmadik fokára meglepetésre a mindkétszer 130 méter fölé kerülő Manuel Fettner állhatott fel, míg a Négysáncverseny két évvel ezelőtti győztese, Wolfgang Loitzl ezúttal csak a negyedik helyen végzett. A szintén dobogó esélyes Andreas Kofler hátsérülése miatt nem indult el a 34 indulóval rendezett versenyen.

Bischofshofen – osztrák bajnokság - egyéni
  Ugró Pont Távolságok
1. Gregor Schlierenzauer 288,3 (140,0/138,5)
2. Thomas Morgenstern 262,5 (135,0/132,5)
3. Manuel Fettner 262,2 (132,5/134,0)
4. Wolfgang Loitzl 258,3 (131,0/132,5)
5. Martin Koch 251,0 (131,0/131,5)
6. Michael Hayböck 223,4 (120,5/127,5)

Szombaton a csapatversenyre is sor került a ramsaui normál sáncon, ahol Stájerország csapata (Florian Schabereiter, Wolfgang Loitzl, Elias Pfannenstill, David Zauner) mindössze 2,5 pontos különbséggel győzött a címvédő tiroli csapat (Manuel Fettner, Andreas Strolz, Manuel Poppinger, Gregor Schlierenzauer) előtt. Felső-Ausztria  (Johannes Obermayr, Markus Schiffner, David Unterberger, Michael Hayböck) közel negyven pontos lemaradással a harmadik helyen végzett az osztrák bajnokságon.