Vb 2014

A sógorok legyőzték Ibrahimovicékat és nagyot léptek a pótselejtező felé

Ausztria 2-1-re verte Svédországot a jövő évi labdarúgó-világbajnokág európai selejtezősorozatában, ezzel leszakította magáról az északiakat.

A csoportot toronymagasan vezető németek mögött pótselejtezőt erő második helyre van esélye az üldözőknek, a játéknap előtt az osztrákok jobb gólkülönbségükkel előzték meg a svédeket. A "sógorok" remekül játszottak az első félidőben, a 25. percben Martin Harnik ziccerben tört kapura, Andreas Isaksson kifutott kapujából, és elkaszálta, jogos volt a tizenegyes. A Bayern München kulcsembere, David Alaba berúgta a büntetőt (1-0). A 32. percben megduplázták előnyüket a hazaiak: Harník jobbról ívelt be középre, a Trabzonspor csatára, Marc Janko előrevetődve fejelt a bal alsóba (2-0).

A második félidő újabb osztrák lehetőséggel indult, Granqvist tudott tisztázni Harnik beadásánál. Az 53. percben Arnautovic balról bombázott fölé. A svédek fokozatosan átvették az irányítást, a 67. percben Almer bravúrral védte Ibrahimovic fejesét. A 75. percben Weimann dönthette volna el a meccset, de csúztatását megfogta Isaksson. A 82. percben Ibrahimovic passzából Elmander szépített, átemelte a kapust (2-1).

Az osztrákok húzták az időt, és sikerült is kivédekezniük a hátralévő perceket. A hosszabbításban kétszer is gyanúsan esett el svéd játékos a tizenhatoson belül, de a bíró egyszer sem fújt büntetőt. Az eddig jobb gólkülönbségével csoportmásodik Ausztria győzelmével három pontra leszakította magáról az északiakat.

A csoport másik találkozóján az írek Robbie Keane triplájával legyőzték a Feröer-szigeteket, ezzel megelőzték a svédeket, igaz, kedden Ibráék fogadják a sereghajtót, és visszaelőzhetik Írországot.