NHL

Ovecskin mesterhármasával tartja az iramot a Capitals

Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) 78. játéknapján folytatta reneszánszát Alexander Ovecskinnel a Washington Capitals. A fővárosiak csapatkapitánya mesterhármassal vette ki részét a 4-3-as győzelemből. A Montreal nyerte a Boston elleni rangadót, miközben a New York-i csapatok is nyerni tudtak, így már két ponttal mennek üldözőik előtt a keleti főcsoportban.

Florida Panthers - Washington Capitals 3-4

Éveken át a liga legrettegettebb csatárai közé tartozott Alexander Ovecskin, és az orosz játékos kezdi visszanyerni azt a formáját, amiért megkapta annak idején busás fizetését. Ovecskin reneszánsza tovább folytatódott a Florida elleni csoportrangadón, melyen mesterhármasa mellé még egy asszisztot is jegyzett, azaz csapata mind a négy találatából kivette bőven a részét.

Ez volt Ovecskin pályafutásának 12. mesterhármasa, Braden Holtby pedig 27 védéssel maradt hibátlan karrierje során a Panthers ellen (5-0). A Washington az utóbbi 11 mérkőzésén 8-2-1-es mérleget produkált, aminek köszönhetően a délkeleti csoport élére ugrottak.

Montreal Canadiens - Boston Bruins 2-1

Utoljára találkozott egymással az alapszakaszban a Montreal és a Boston. A találkozó tétje az északkeleti csoport első helyezése volt, és a Montreal nagy lépést tett a csoportbajnoki cím felé. Michael Ryder folytatta szenzációs formáját, és ismét betalált a hazaiak oldalán, a másik találatot Alex Galcsenjuk szállította.

A többiről már Carey Price gondoskodott, aki 27 lövésből 26-ot hárított, így a Montreal a szezonban immár harmadszor is legyőzte a legfőbb idei riválisát csoporton belül. A Montreal előnye már három pont, és az utóbbi hat mérkőzésük közül ötöt is megnyertek a kanadaiak, miközben a keleti főcsoport második legtöbb gólját lövik eddig.

Carolina Hurricanes - New York Rangers 1-4

Henrik Lundqvistnak pályafutása során rengeteg mozgalmas estéjében volt része, de miután a Carolina ellen 48 védést bemutatott, még John Tortorella vezetőedző is úgy nyilatkozott, hogy soha nem látta ilyen jól játszani svéd kapusát. Míg a hazaiak mezőnyjátékosai nem tudták kihasználni a számtalan lehetőséget, addig a Rangers háromszor is betalált a második harmadban, amivel eldöntötték a két pont sorsát.

A Rangers ezzel továbbra is hetedik keleten, és két ponttal előzi meg a kilencedik Winnipeget, illetve hárommal az ősrivális New Jersey Devilst. Sokan temették a csapatot a közelmúltban, de a cserestop óta 11 gólt lőtt a Rangers, és az utóbbi négy mérkőzéséből 7 pontot megszerzett az együttes, méghozzá olyan játékkal, amit sokan elvártak tőlük a szezont megelőzően is.

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 4-2

Ben Bishop második mérkőzése a Lightning színeiben már nem sikeredett olyan fényesre, mint az első. Az óriás termetű kapus 24 védése kevésnek bizonyult az Islanders ellen, akik három gólt rámoltak be a vendégek hálójába, majd üres kapura eldöntötték a mérkőzést az utolsó percben.

A Lightningnek duplán fájhatott a vereség, hiszen az Islanders így tovább erősítette nyolcadik pozícióját a keleti főcsoportban, és csak a több lejátszott mérkőzésnek köszönhetik, hogy a Rangers azonos pontszámmal megelőzi őket.