U19-es válogatott

Gólgazdag döntetlent játszott Mészöly Géza csapata

A Mészöly Géza vezette U19-es válogatottunk a harmadik helyért játszik a szabadkai viadalon.

A magyar U19-es válogatott a Belgium elleni 1-1-es döntetlen után szombaton a házigazda szerbek ellen lépett pályára. Mészöly Géza szövetségi edző a Banai Dávid - Botka Endre, Szilvási Péter, Zsirai Martin, Hangya Szilveszter - Pintér András, Farkas Aurél (Szedlár Zoltán, 85.), Lőrinczy Attila (Csikortás Dávid, 90.) - Kleinheisler László (Szécsi Márk, 60.), Szenes Bence (Paudits Patrik, 85.), Vankó Imre (Bese Barnabás, 60.) összetételben szerepeltette együttesét. A változatos mérkőzés végeredménye 3-3 lett.

A magyar válogatott két ponttal második lett csoportjában, így hétfőn a harmadik helyért játszik az ukránokkal.

"Egy nappal az első meccsünk után egy újabb nagy ritmusú mérkőzést játszottunk, de a játékosok jól oldották meg az embert próbáló feladatot - mondta az mlsz.hu-nak Mészöly Géza a lefújás után. - A futballisták hősiesen játszottak, rendkívüli mentális erőről tettek tanúbizonyságot. Az első félidőben nem találtuk a ritmust, de átestünk a holtponton, a szünet után feljavult a játékunk, és közel jártunk a győzelemhez. Örömteli, hogy három gólt is szereztünk a kiváló erőt képviselő szerbek ellen, és az is, hogy remek egyéni teljesítményeket is láttam. Újabb hasznos tapasztalatokat szereztünk, bízom benne, hogy az ukránok elleni bronzmeccsen sikerrel zárjuk a tornát"