London 2012

Döntőbe jutott a magyar női kajak négyes

Magabiztosan nyerte meg előfutamát a magyar női kajak négyes, így bejutott a versenyszám szerdai döntőjébe.

A nőknél a négyesek 500 méteres előfutamaival kezdődtek meg hétfőn a kajak.kenu versenyek Etonban. Az első futamban rögtön ott evezett a Szabó Gabriella - Kozák Danuta - Kovács Katalin - Fazekas-Zur Krisztina összeállítású magyar hajó, amely magabiztosan (1:35,769) nyerte meg futamát és jutott ezzel automatikusan a szám szerdai döntőjébe.

A másik előfutamot a papírformának megfelelően a németek nyerték meg (1:31,633), ráadásul ebben a futamban még másik három hajó is jobb időt lapátolt, mint a mieink. Igaz a szerdai finálé egy másik verseny lesz, ahol újabb alkalmunk lesz arra, hogy megtörjük a német női négyes 1996 óta fennálló olimpiai veretlenségét. A magyar női négyes utoljára 1992-ben nyerte meg ezt a versenyszámot, a legutóbbi három olimpián egyaránt a második helyen végzett.