London 2012

Serena Williams az első nő, aki mindent megnyert teniszben

Serena Williams nyerte az aranyérmet női egyesben a londoni olimpia tenisztornáján, miután a szombati döntőben fölényesen győzött az orosz Marija Sarapova ellen Wimbledonban. Az amerikai versenyző karrierje ezzel teljessé vált, minden Grad Slam-tornán, világbajnokságon és olimpián is diadalmaskodott.

A 31 éves Serena Williams szombaton még Steffi Grafot is túlszárnyalta, ugyanis (szinte) minden létező címet begyűjtött már. 14-szeres egyéni, 10-szeres páros Grand Slam-győztes (mindkettőben teljesítette a karrier GS-t), vegyes párosban kétszer nyert Grand Slamet. Világbajnok volt kétszer, emellett két páros olimpiai bajnoki címe mellé az egyes aranyát is begyűjtötte - a legendás német teniszezőnőnek a páros siker nem jött össze. Ha mindenképp bele akarunk kötni a fiatalabbik Williams-lány listájába, akkor a vegyes páros olimpiai diadalt hiányolhatjuk, ebben a számban idén versenyeznek először az 1924-es játékok óta, Serena nem indult.