Vívó Eb

Bronzérmes a magyar női tőrcsapat

Bronzérmet nyert a Mohamed Aida, Knapek Edina, Varga Gabriella, Varga Katalin összeállítású magyar női tőrcsapat kedden a zágrábi vívó Európa-bajnokságon.

A magyar válogatott a harmadik helyért rendezett mérkőzésen magabiztosan, 45-37-re győzte le az előzetesen a fináléra is esélyesnek tartott orosz együttest. A magyar szövetség honlapja szerint a meccset kiválóan kezdte a Mohamed, Knapek, Varga trió. Mindhárman megnyerték első két-két asszójukat, és az utolsó három pár előtt fölényesen, 30-16-ra vezettek. Ezután Varga kikapott az egyéniben ezüstérmes Jakovlevától 8-5-re (35-24), Knapek újra győzött (40-28), Mohamed pedig 5-9-cel zárt. A magyar csapat így biztosan nyerte meg a meccset. A negyeddöntőben a lengyeleket búcsúztató, majd a négy között az olimpiai bajnok olaszokkal szemben alulmaradó csapat a magyarok első érmét szerezte meg a horvátországi kontinensviadalon. Kedden ugyanakkor még tovább bővül a magyar éremkollekció, miután a férfi párbajtőrcsapat a fináléban lép pástra a címvédő svájciak ellen.