Afrika Kupa

A hajrában lőtte Gervinho Elefántcsontpart győztes gólját - videó

A legnagyobb esélyesek közé tartozó Elefántcsontpart 2-1-es győzelemmel kezdte a Dél-Afrikában kezdett Afrika Kupát Togo ellen a D csoportban.

Elefántcsontpart a Manchester City középpályása, Yaya Touré révén került előnybe a meccs elején, a játékos a tizenhatos jobb oldaláról lőtt a kapuba egy visszagurítás után. (1-0)

Az első félidő hosszabbításában az Emmanuel Adebayorral felálló Togo Ayité lövésével egyenlített egy szögletet követően (1-1)

A nagy melegben nem alakult ki sok helyzet a meccs második félidejében, de végül a hajrában az Elefántok meg tudták szerezni a győztes gólt. Egy oldalsó szabadrúgásnál Agassa kapus csúnyán aláfutott a labdának, a hosszún érkező Gervinho pedig éles szögből a hálóba passzolt. (2-1)