ATP-vb

Ferrer három játszmában győzött del Potro ellen

A londoni ATP-világbajnokság B csoportjának második összecsapásán a negyedik helyen rangsorolt spanyol David Ferrer 6:3 3:6 6:4 arányban legyőzte a hatodik kiemelt argentin Juan Martín del Potrót.

A spanyol David Ferrer örül az argentin Juan Martín del Ppotro Elleni győzelemének a londoni ATP-vb-n

Az első játszmában Ferrernek 1:1-es állásnál bréklabdát kellett hárítania, majd miután megtette, azonnal elvette del Potro adogatójátékát. A spanyol végigvitte a bréket és 6:3 arányban megnyerte az első szettet.

A második kezdetén a szerepek felcserélődtek. Ezúttal az argentin került bajba, de Ferrer négy bréklehetőséggel sem tudott élni 1:1-nél, ezt a felvonást a US Open 2009-es győztese nyerte 6:3 arányban.

Következhetett a döntő játszma, melyben a spanyol 4:1-re ellépett, úgy nézett ki, hogy ismét 6:3-ra végződhet a szett. Del Potro azonban utolsó erőtartalékait mozgósítva kiegyenlített, más kérdés, hogy mindhiába. Ferrer 5:4-es vezetésénél a 24 esztendős játékos saját adogatásánál gyorsan 0-40-es hátrányba került, melyet már nem tudott ledolgozni.

Ferrer 6:3 3:6 6:4 arányban győzött, a csoport korábbi meccsén Roger Federer simán verte Janko Tipszarevicset.