La Liga

Elhasalt a Real Madrid a Getafe otthonában

Két mérkőzést követően mindössze egy ponttal áll a Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokságban. José Mourinho együttese 2-1-re kikapott a Getafe otthonában az élvonal 2. fordulójának vasárnapi meccsén.

Azonnal magához ragadta a kezdeményezést a Real Madrid, amely a múlt héten csak 1-1-re végzett otthon a Valenciával. A 16. percben parádés akciót futtatott José Mourinho együttese, Özil és Ronaldo kényszerítőzött a bal oldalon, majd a támadás befejezéseként a német óriási helyzetben, hét méterről a felső lécet találta el. Öt perccel később Ronaldo szabadrúgásból veszélyeztetett, távoli löketét szögletre ütötte Moya. A 27. percben már nem volt ellenszere a Getafénak, Di María passzolt Higuaínhoz, aki két védő között középen betört a 16-oson, elvitte a labdát Moya mellett és balról az üres kapuba bombázott (0-1).

Gonzalo Higuaín

Az 53. percben egyenlített a Getafe: Barrada jobbról, az oldalvonal közeléből, szabadrúgásból a kapu elé tekerte a labdát, Valera pedig középről, 14 méterről a jobb alsóba fejelte (1-1). Öt perccel később Mourinho reagált, megerősítette a támadószekciót, Lass helyett Benzemát küldte be. A 69. percben Ronaldo 16 méterről tesztelte Moyát, a jobb alsóba tartó labdát vetődve védte a kapus. A 74. perctől már három csatárral támadott a királyi gárda, Marcelót Callejón váltotta.

Hiába, egy perccel később a Getafe kontrából mattolta a Realt, Colunga kapott passzt a bal oldalon, rosszul vette át, de kézzel kicsit "besegített", majd lefutotta Albiolt, középre játszott, Barrada jobbal maga elé tette a labdát, aztán ballal, 15 méterről a léc alá küldte (2-1).

A maradék időben a Real Madrid az egyenlítést hajszolta, de nem tudott igazi helyzetbe kerülni. A Getafe 2-1-re nyert és ez azt jelenti, hogy Mourinho együttese két fordulót követően mindössze egy ponttal áll.