Európa Liga

A PSV a Hapoel elleni egy ponttal is továbbjutott

A PSV hazai pályán 3-3-as döntetlent játszott a Hapoel Tel-Avivval a C-csoportban. Az izraeliek ráijesztettek a hollandokra, előbb 1-0-ra, majd 3-1-re is vezettek, a hazaiaknak meg kellett nyomniuk a hajrát az egy pontért. A döntetlennel a PSV már biztosan továbbjut a négyesből. A csoport másik mérkőzésén a Legia Warszawa 3-1-re verte a 26. perctől emberhátrányban játszó Rapid Bukarestet, és szintén biztosította helyét az egyenes kieséses szakaszra, már csak az elsőség a kérdés a kvartettben.

A PSV hazai pályán 3-3-as döntetlent játszott a Hapoel Tel-Avivval a C-csoportbanEindhovenben már a 10. percben hátrányba kerültek a hazaiak, és ugyan Georginio Wijnaldum gyorsan eglizált, a 47. percben már 3-1-re vezettek az izraeliek. A PSV Ola Toivonen és Kevin Strootman góljával egyenlíteni tudott, a végeredmény 3-3 lett, a döntetlennel biztossá vált, hogy a hollandok tavasszal is ott lesznek a második számú európai kupasorozatban. A Hapoel első pontját szerezte az EL-ben.

Európa Liga, csoportkör, 4. forduló
C-csoport
Legia Warszawa (lengyel)-Rapid Bucuresti (román) 3-1 (0-0)
Gólszerző: Radovics (54., 69.),  Kucharczyk (90+4), illetve Filipe Teixeira (65.)
Kiállítva: Aleksza (Rapid, 26.)
PSV (holland)-Hapoel Tel-Aviv (izraeli) 3-3 (1-2)
Gólszerző: Wijnaldum (12.), Toivonen (59.), Strootman (87.), illetve Damari (10.), Tamuz (33., 47.)
Pizos lap: Gordana (72. - Hapoel)