VB 2014

Hajszálon múlott Portugália kiesése, de így is kevés Ronaldóék esélye

Majdnem legyőzte az Egyesült Államok válogatottja Portugáliát, végül a hosszabbításban tartotta életben továbbjutási reményeit a luzitán csapat.

Portugália sokkal nagyobb lendülettel kezdett, mint Németország ellen, és már az ötödik percben nagy ajándékot kapott az ellenféltől: egy gyengén középre tett labdába Cameron borzasztóan tette bele a lábát, a játékszer Nani elé került, ő pedig kihasználta a ziccert. 0-1

Két meccs, egy pont, Ronaldóék a szakadék szélén táncolnak - Fotó: AFP

Cristiano Ronaldo pályán volt, de a futómennyisége alapján nem tűnt százszázalékosnak. Talán nem ennek volt köszönhető, de az amerikaiak a gól után átvették az irányítást, több lehetőséget is kialakítottak. Főleg a jobb szélükön, a sérült Fabio Coentraót helyettesítő Andre Almeida oldalán tudtak bejutni a portugál kapu előterébe. Igazi ziccerük azonban nem volt, a Rui Patriciót váltó Betónak csak éles szögből jövő lövéseket kellett hárítania.

Az első játékrész hajrájában aztán újra volt helyzete a luzitán együttesnek, nem is egy és nem is kicsik. Előbb Ronaldo vitte fel lendületesen a labdát, és Nanihoz passzolt, akinek a lövését Howard védte. Ezt követően újra Nani próbálkozott, az amerikai kapus ekkor csak a kapufára tudta ütni a játékszert, majd nagyot védett, miután Eder a kipattanót ellőtte.

A második félidőt kissé tapogatózva kezdték a csapatok, de Bradley az 56. percben egyenlíthetett volna: jobb oldali akció után került elé a labda, Beto már nem volt a kapujában, de a középpályás el tudta találni Ricardo Costát, az egy szem embert, aki visszazárt a gólvonalra. Jermaine Jones a 64. minutumban jóval távolabbról már sikerrel járt. A tizenhatoson kívülről tekert a kapu bal oldalába egy szöglet utáni rövid felszabadítást követően. 1-1

vb-2014

Az egyenlítés után Cristiano Ronaldóék azonnal a kezükbe vették az irányítást, de többnyire inkább csak lehetőségekig, mint nagy helyzetekig jutottak. Ezzel szemben a 81. percben újra megverték a portugál védelem bal oldalát az amerikaiak, egy újabb rövid felszabadítás után pedig Zusihoz került a labda, aki középre lőtt, ahol Dempsey hassal szerzett gólt. 2-1

A hajrában Portugália nagy nyomást gyakorolt az USA védelmére, de úgy tűnt, az amerikaiak meg tudják tartani az előnyüket. A játékvezető azonban öt percet hosszabbított, és az utolsó pillanatokban Varela egyenlíteni tudott, így adott még némi reményt csapatának a továbbjutásra. 2-2

Az utolsó fordulóban az Egyesült Államok Németországgal a mérkőzik meg, és a két jelenlegi négypontos csapat meccsén egy döntetlen mindkettejük továbbjutását jelentené. Ha valamelyikük nyer, akkor a vesztest a Portugália-Ghána találkozó győztese megelőzheti, ha eleget javít a gólkülönbségén. Cristiano Ronaldóéknak a németek elleni négygólos vereség miatt ez aligha sikerülhet.

[1444421] 2014-06-23 00:00:00 USA - Portugáliax;