La Liga

Beragadt a rajtnál, de végül gázolt a Real Madrid

A Real Madrid 5-2-re verte otthon a Real Mallorcát a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati meccsén.

Modric

Beragadt a rajtnál a Real Madrid. A 6. percben Giovani dos Santos balról, az alapvonal közeléből ívelte be a labdát, Nsué a kaputól 13 méterre emelkedett és jobb sarokba bólintott (0-1). Tíz perccel később egyenlített a Real Madrid, Modric küldött mélységi passzt a védelem mögé, Pepe a kifutó kapus mellett balra pöckölte a labdát, amit Higuaín leshelyzetből az üres kapuba passzolt (1-1). A 21. percben ismét a Mallorca vezetett, balról kanyarított be szögletet a vendégcsapat, Bigas középen tovább csúsztatta a labdát, amit Alfaro három méterről a léc alá bólintott (1-2).

Az 51. percben másodszor is egyenlített a Real Madrid, Özil lőtt be jobbról szögletet, Ronaldo a labda elé futott és a rövid saroktól a hosszúba fejelt (2-2). Három perccel később már a hazaiak vezettek, Modric 25 méterről bődületes erővel lőtte meg a labdát, ami a bal felső sarokban akadt meg (3-2). Újabb három perc, újabb madridi gól: Özil keresztpasszát Higuaín négy méterről a léc alá vágta (4-2). A ráadásban a csereként beállt Benzema is betalált, Higuaín passzát az üres kapuba lőtte (5-2).

A Real Madrid második helyen áll, a Mallorca a 18., kieső pozícióban maradt.

La Liga
28. forduló
Real Madrid-Real Mallorca 5-2 (1-2)
Gól: Higuaín (15., 57.), Ronaldo (51.), Modric (54.), Benzema (90+2.), ill. Nsué (6.), Alfaro (21.)
[1260170] 2013-03-16 20:00:00 Real Madrid - Mallorcax;