Belga foci

Rasszizmus miatt új csapatkapitányt kereshet a Gent

A kétszeres belga válogatott csatár, Ilombe Mboyo lemondott klubcsapata, a Gent csapatkapitányi titulusáról, miután szurkolók egy csoportja inzultálta őt együttese hétvégi bajnokiját követően.

Mboyo a földön

A Gent a Beveren ellen lépett pályára elmúlt hétvégén a Jupiler League-ben, a mérkőzés 15. percében Mboyo 0-1-es állásnál tizenegyest hibázott. Az összecsapást végül 2-0 arányban a vendégcsapat nyerte, Mboyo összetűzésbe keveredett a fanatikusokkal a lefújást követően, majd lemondott a tisztségéről. "Nem lett volna szabad így viselkednem, ezért a továbbiakban nem én fogom viselni a csapatkapitányi karszalagot" - mondta önkritikusan Mboyo, aki hozzátette, hogy rasszista bekiabálások miatt kelt ki magából.

A csapatnál uralkodó feszült hangulat egyik kiváltó oka lehet, hogy a Gent hét mérkőzés óta nyeretlen a tizenhat csapatos belga bajnokságban, s mindössze a 11. helyen áll a tabellán. A klub kedden az Anderlecht ellen lép pályára a Belga Kupa negyeddöntőjében - immáron új csapatkapitánnyal.