NFL

Átrobogott a Patriots-expressz a főcsoportelső Houstonon is

• Molnár Dávid

A profi amerikai futball-liga (NFL) 14. fordulójának záró mérkőzésén az amerikai főcsoport két nagyágyúja, a New England Patriots és a Houston Texans csapott össze. Az idei év szuperrangadóinak hagyományához híven ez a mérkőzés is simára sikeredett, Tom Brady négy touchdown-passzával kiütötte a Patriots a Houstont.

Papíron egy rendkívül szoros és kiegyenlített mérkőzésre volt kilátás magyar idő szerint kedd hajnalban, elvégre a New England és a Houston is a liga legtöbb pontjait szerző csapatainak élén találták magukat, és a Houston emellett még védekezésben is kimagaslott a mezőnyből. Ezen a találkozón azonban csak a hazaiak magasodtak ki, de ők teljesen el is nyomták a vendégeket.

Tom Brady, akinek a hét folyamán megszületett harmadik gyermeke, gondoskodott leginkább arról, hogy ezen a mérkőzésen elmaradjanak az izgalmak. A Patriots irányítója az első 36 percben négy touchdown-passzt is kiszórt, kettőt Aaron Hernandeznek, valamint egy 63 yardos passzt Donte' Stallworthnek, és 28-0 után már nem sok nyitott kérdés maradt a harmadik negyed közepén.

A Houston megmentette saját becsületét az MVP-formában játszó Arian Foster 1 yardos touchdownjának hála, majd a találkozó végén T.J. Yates is szépített, szintén futásból szerzett touchdownnal, de ezen kívül másra nem tellett ma a Houston erejéből. Még az egész ligában hírhedt védelmük is csődöt mondott,  egy sack és interception mellett 419 yardot engedtek át a hazaiaknak, ami messze meghaladta a meccs előtti 315 yardos átlagukat.

A New England Patriots sorozatban hetedik sikerét aratta, és most december közepén minden úgy néz ki, hogy Bradyék készen állnak egy újabb hosszú playoff-menetelésre. Ami még inkább az ő malmukra hajtja a vizet, hogy Rob Gronkowski például csak a playoff kezdetére térhet majd vissza, vele pedig papíron csak még jobb lesz a Patriots.

A Houston csupán második vereségét szenvedte el a szezonban, de intő jel lehet számukra, hogy idén két csúcsrangadót is elbuktak, viszonylag simán. Fosteréknek nem szabad sokáig rágódniuk a meccsen, mivel a következő fordulóban azzal az Indianapolisszal játszanak, akik ellen ha szintén kikapnak, akár még a csoportelsőségről is lemaradhatnak a szezon végére, ami óriási csalódás lenne számukra.