Wimbledon

A nyolcaddöntőben búcsúzott az első helyen kiemelt Sarapova

Sabine Lisicki két játszmában búcsúztatta a világranglista első helyén álló Marija Sarapovát a wimbledoni nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében. A német versenyző kevesebb mint másfél óra alatt fejezte be az első helyen kiemelt orosz teniszező elleni mérkőzést.

6:4, 6:3-ra legyőzte Marija Sarapovát, és bejutott a legjobb nyolc közé a német Sabine Lisicki az angol nyílt teniszbajnokság hétfői játéknapján. Az első helyen kiemelt orosz versenyző 1 óra 24 perc alatt szenvedett vereséget a világranglista 15. helyén álló Lisickitől. Sarapova az első szerváiból mindössze 56%-ban tudta sikerrel befejezni a labdamenetet, fogadóként pedig 67 alkalomból csak 26-szor szerzett pontot.

Marija Sarapova Wimbledonban

Lisicki a wimbledoni torna negyedik fordulójában az amerikai Sloane Stephens ellen győzött három szettben, Sarapova kiejtése után pedig készülhet a honfitársa, Angelique Kerber elleni negyeddöntőre. A nyolcadik helyen kiemelt Kerber hétfőn a belga Kim Clijsterst búcsúztatta 6:1, 6:1-gyel.