Rövidpályás úszó Eb

Gyurta aranyérmes 200 mellen, Jakabos bronzérmes 400 vegyesen

Gyurta Dániel aranyérmet nyert 200 m mellen, Jakabos Zsuzsanna bronzérmet szerzett 400 m vegyesen vasárnap a lengyelországi Szczecinben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Gyurta Dániel aranyérmet nyert 200 m mellen vasárnap a lengyelországi Szczecinben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A férfiaknál a 200 méteres mellúszásban a 25 méteres medencében ebben a számban vb-második, s a vasárnapi sikerét megelőzően már háromszor is Európa-bajnoki címet szerző klasszis versenyző - aranyesélyeshez méltóan - gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott 2:02.37 perces idővel.

Az ezen a távon normál medencében világ- és Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes Gyurtát senki sem tudta megszorítani, nagy fölénnyel végzett az élen. Mögötte közvetlenül az orosz Vjacseszlav Szinkevics (2:03.61) csapott a célba, míg a harmadik helyen a brit Michael Jamieson (2:03.77) végzett.

Ugyanennek a számnak a döntőjében Molnár Ákos személyében volt még egy magyar résztvevő: ő 2:07.72-vel nyolcadik lett.

Jakabos címvédőként indult 400 vegyesen, és 4:27.86 perces országos csúccsal végzett a harmadik helyen. A pillangó után másodikként fordult, a 100 m hát megtétele után már első volt, mellen azonban visszacsúszott a negyedik helyre, így gyorson komoly hajrára volt szüksége ahhoz, hogy utóbb a dobogóra állhasson. Ideje hat tizeddel volt jobb, mint a 4:28.46-os korábbi magyar rekord, melyet ugyancsak ő úszott 2009. december 13-án.

Vasárnapi sikerével a második érmét gyűjtötte be a lengyelországi kontinensviadalon, szombaton ugyanis 100 m vegyesen második volt.

A 400 m vegyest a spanyol Mireia Belmonte Garcia (4:24.55) nyerte, másodikként pedig a brit Hannah Miley (4:26.06) végzett.