Férfi vízilabda Euroliga

A Szeged bravúros döntetlent ért el Kotorban

A Szeged ugyan bravúros döntetlent ért el a Primorac Kotor otthonában, de ezzel együtt is csak matematikai esélye maradt a továbbjutásra.

Egyértelműen a decemberben, Szegeden 13-7-es diadalt aratott, csoportelső Kotor számított a meccs esélyesének, az eddig mindössze egy pontot szerzett, sereghajtó Tisza-partiak azonban bátran kezdtek, s többször náluk volt a vezetés is. A csata váratlanul kiegyenlített volt, s ugyan az előző kiírásban ezüstérmes házigazdák a harmadik negyedben kétgólos előnyhöz jutottak - az olimpiai bajnok Steinmetz Ádám kétszer is eredményes volt -, a Szeged még a szünet előtt ismét egyenlített.

A 6-6-ról indult zárófelvonást már a cserével végleg kiállított Molnár Tamás nélkül kezdték a csongrádiak, ennek ellenére rendre a Kotornak kellett egyenlítenie, előbb 6-7, majd 7-8 és 8-9 volt az állás, a hazaiak azonban mindig egalizálni tudtak - s végül maradt a döntetlen.