A Newcastle három góllal alázta a címvédőt

A Newcastle United meglepően simán, 3-0-ra legyőzte a Manchester Unitedte az angol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szerdai játéknapján. A Szarkák egy rövid időszaktól eltekintve végig uralták a mérkőzést, Demba Ba és Yohan Cabayé szépségdíjas gólt szerzett, a végén Phil Jones öngólja adta meg a kegyelemdöfést a címvédőnek.

A Newcastle United 2001. szeptemberében győzte le utoljára a Manchester Unitedet, de tizenegy és fél év után nagyot szólt a következő győzelem. Alan Pardew együttese az első percektől dominált a pályán, Cabayé és Tioté révén az első tíz percben két veszélyes helyzete is volt. Ezt követően néhány perc erejéig a United dominált, előbb Nani veszélyeztetett, majd Berbatov megpattanó fejese a kapufát érte, de a 33. percben a Szarkák váratlanul vezetést szereztek Demba Ba révén, és ezt követően már egyértelműen a hazaiak voltak a jobbak.

A második félidő elején Yohan Cabayé pazar szabadrúgással növelte az előnyt, a Unitednél Rooney szépíthetett volna, de Simpson a gólvonalról mentett (akárcsak a novemberi manchesteri 1-1 alkalmával). A Vörös Ördögökön a cserék sem lendítettek, és az utolsó percben Phil Jones öngólja tette fel a "koronát" szenvedéseikre.

Az MU legutóbb 2010 áprilisában kapott ki egymás után kétszer, most a Blackburn után a Newcastle ellen is beleszaladt a késbe. A rengeteg sérült hiánya most különösen éreztette hatását, a csereként beállt Anderson, Hernández és Welbeck sem tudott érdemben hozzátenni a produkcióhoz. Ryan Giggs rendkívül halovány volt, és Wayne Rooney játékán is is érződött a néhány nappal ezelőtti balhé.

A Unitednek három sorozata is megszakadt: 1996 óta nem veszítette el az év első mérkőzését, a szezonban idegenben még nem kapott ki, és legalább egy gólt mindig szerzett.

A tegnap a Liverpoolt simán legyőző Manchester City immár hárompontos előnnyel vezeti a tabellát, a Vörös Ördögöknek már hátrafelé is figyelniük kell, mindössze három egység az előnyük a meccshátrányban lévő Tottenham előtt.

Ami a Newcastle-t illeti, a Szarkák a legutóbbi nyolc fordulóban mindössze kétszer győztek, most ismét megmutatták, hogy számolni kell velük, és versenyben lehetnek az Európa Ligát-indulást érő helyekért. A csapat ma este meglepően harcosan futballozott, a táblázaton maradt a hetedik helyen, de csak három egységgel marad el az EL-t jelentő ötödiktől.

Premier League, 20. forduló:
Newcastle United-Manchester United - 3-0 (1-0)
Newcastle, St. James's Park, vezette: Howard Webb.
Newcastle United: Krul - Simpson, Williamson, Coloccini, Santon - R. Taylor, Tiote, Cabayé (Perch, 78.), Jonas Gutierrez - Shola Ameobi (Leon Best, 76.), Demba Ba. Cserepad: Harper, Sammy Ameobi, Perch, Vuckic, Obertan, Hatem Ben Arfa, Leon Best. Menedzser: Alan Pardew.
Manchester United: Lindegaard - Valencia, Jones, Ferdinand, Evra - Nani, Carrick, Giggs, Pak (Hernández, 66.) - Rooney (Anderson, 75.), Berbatov (Welbeck, 57.). Cserepad: De Gea, Anderson, Hernández, Welbeck, Rafael, Pogba. Menedzser: Sir Alex Ferguson.
Gólszerző: Demba Ba (33.), Cabayé (47.), Phil Jones (90. - öngól)
Sárga lap: Tioté (81.), illetve Phil Jones (46.), Valencia (61.)

20. Blackburn Rovers 20 3 5 12 29 43 -14 14

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. A Newcastle United alaposan elpáholta a címvédőt.

90. perc: 4 perc a hosszabbítás.

90. perc: GÓÓL! Eldőlt!!! Krul ívelt előre egy szabadrúgást saját térfeléről, Phil Jones az ötösnél olyan szerencsétlenül fejelt bele a labdába, hogy az a kimozduló Lindegaardot is becsapva a kapuban kötött ki (3-0).

90. perc: Demba Ba sétált le a pályáról, Gabriel Obertan kapott néhány percet.

88. perc: Krul húzott le egy jobb oldali beadást.

86. perc: Coloccini elnézett egy indítást, de Krul tökéletesen mozdult ki kapujából és begyűjtötte a labdát Welbeck elől.

A Newcastle könnyen a kezében tartja a mérkőzést. Alan Pardew a közönséget hergeli.

81. perc: Tioté rántotta le Carricket, sárga a jutalma.

80. perc: Hernándezt lesen találta az indítás.

78. perc: Cabayének véget ért a mérkőzés, James Perch a friss ember.

75. perc: Andersont is bedobja Ferguson, kissé meglepő módon Rooney-t kapja le. A másik oldalon Shola Ameobi helyén Léon Best.

Ismét lanyhult a mérkőzés színvonala, az MU nem tud mit kezdeni a Newcastle-val.

68. perc: Sir Alex egyelőre nyugodtan rágózik a kispadon.

66. perc: Pak Dzsi-Szung helyén Javier Hernández a pályán. A mexikói utolsó gólját éppen a Szarkák ellen szerezte.

63. perc: Rooney tarolta le Tim Krult, de megúszta a lapot.

61. perc: Valencia kapott sárgát Gutierrezt felborításáért.

59. perc: Nagy lehetőséget szalasztott el a United, Nani beadása után Rooney lőtt közelről, Simpson (az MU saját nevelésű játékosa) a gólvonalról mentett.

57. perc: Dimitar Berbatovot váltja Welbeck.

56. perc: Danny Welbeck készülődik az oldalvonalnál.

50. perc: Nani gyenge kísérlete nem okozott gondot Krulnek.

Az MU márciusban kapott ki utoljára kétszer egymás után, a a Chelsea majd a Liverpool otthonában.

47. perc: GÓÓL! Yohan Cabayé a jobb felső sarokra tekerte 24 méterről a szabadrúgást, a labda a felső lécről hullott a hálóba (2-0). Nagy bajban van a címvédő.

46. perc: Demba Ba lépett volna ki, Phil Jones kézzel-lábbal állította meg, sárgát érően.

46. perc: Az MU kezdte a második játékrészt.

45+3. perc: Vége az első félidőnek.

45+2. perc: Demba Ba lövését védte Lindegaard.

45. perc: 2 perc a ráadás.

45. perc: 55-45 százalék a labdabirtoklása arány a Newcastle javára. Jól játszik Alan Pardew együttese.

43. perc: Ryan Taylor állt a szabadrúgás mögé, a labda veszélyesen csapódott lefelé, de nem akadt be.

42. perc: Demba Ba iramodott meg a jobb oldalon és lőtt, Lendegaard védett, de Ryan Giggs odarúgott egyet a szengálinak, akit ápolni kell.

Anders Lindegaard manchesteri karrierje során először kapott gólt a Premier League-ben, de az első sem varrható a nyakába.

33. perc: GÓÓLL! Vezet a Newcastle! Teljesen váratlanul megszerezte a vezetést a hazai gárda, Tim Krul hosszú kirúgása után Phil Jones mellett Ameobi csúsztatta tovább a labdát, Rio Ferdinand bizonytalankodott, Demba Ba 11 méterről kapásból vágta a labdát a kapu jobb oldalába (1-0).

Kissé elcsendesedett a mérkőzés.

26. perc: Lindegaard mutatott be egy pocsék kirúgást, de a United védői tisztáztak.

25. perc: Rio Ferdinand és Demba Ba akaszkodott össze, ezért sem járt büntető.

22. perc: Rooney kapott jó labdát Giggstől, de nem tudott rendesen belerúgni védője mellett, el is esett, de ez Howard Webbet nem hatotta meg.

20. perc: Rooney 38-40 méterről egyből a kapura küldött egy szabadrúgást, a labda Tioté combjáról vágódott ki.

18. perc: Cabaye második távoli kísérlete Phil Jones fején változtatott irányt.

A kezdeti hazai rohamok után az elmúlt percekben a Newcastle térfelén folyik a játék.

16. perc: Nani beadása gyenge volt, Coloccini könnyedén begyűjtötte.

15. perc: Rooney indította a középpályán a United akcióját, Evra balról beadott, Berbatov fejese a jobb kapufán csattant. A labda egy védőn is megpattant, de elmaradt a szöglet.

11. perc: Nani a tizenhatos vonaláról lőtt, Tim Krulről kipattant a labda, de Rooney nem tudta begyötörni a kapuba.

Egyelőre a Newcastle irányítja a játékot.

8. perc: Tioté is távolról tesztelte a dán kapust, de a labda Lindegaard ölében végezte.

6. perc: Demba Ba úgy kezelte le a labdát, hogy az Cabaye elé pattant, a francia 20 méterről, középről küldte kapura, Lindegaard biztosan védett.

4. perc: Demba Bát találta jó helyen Simpson jobbról betett labdája, de a szenegáli nem tudott belerúgni.

1. perc: A Newcastle kezdte a mérkőzést.

20:55 - A vendégeknél a Blackburn ellen a keretből kimaradt Wayne Rooney és Ryan Giggs visszatért a kezdőcsapatba, a kapuban pedig a szezonbeli hat bajnokiján gólt sem kapó Anders Lindegaard áll.

20:50 - Köszöntjük Kedves Nézőinket, hamarosan kezdődik a Newcastle United-Manchester United rangadó az angol labdarúgó-bajnokságban.