Hátrányból verte az újoncot a Chelsea

A Chelsea 3-1-re nyert a Burnley otthonában az angol labdarúgó-bajnokság első fordulójának záró meccsén.

Ivanovic szerezte a Chelsea harmadik találatát - fotó: AFP

Az egyik legérdekesebb kérdés az volt a Chelsea kapcsán, hogy José Mourinho melyik kapusának szavaz bizalmat. A portugál menedzser végül Thibaut Courtois mellett döntött és ezzel vélhetően véget ért Petr Cech tízéves hegemóniája. Az új fiúk közül Filipe Luis csak a kispadon kezdett, Cesc Fabregas és Diego Costa azonban ott volt a kezdők között. Az újonc Burnleyben nem voltak márkás nevek, de ez nem zavarta Scott Arfieldot abban, hogy a 14. percben, jobb lábbal, 14 méterről, a léc alá bombázzon (1-0). A Chelsea gyorsan rendezte sorait, három perccel később Diego Costa egy kapufáról kipattanó labdát helyezett a hálóba (1-1), majd újabb három perc múlva Fabregas adott varázslatos gólpasszt Schürrlének (1-2). A 34. percben eldöntötte a meccset a Chelsea, egy szöglet után Ivanovic közelről talált be (1-3).

A szünet után a Burnley erejéből nem tellett többre, nem forgott komoly veszélyben a Chelsea kapuja. José Mourinho együttese hátrányból tudott nyerni az újonc otthonában és a következő körben a Leicestert fogadja.