US Open

Nadal és a Williams-lányok már továbbmentek, Federernek várnia kell

A férfiaknál második kiemelt Rafael Nadal és a nőknél első helyen rangsorolt Serena Williams is sikerrel vette az első fordulót az amerikai nyílt teniszbajnokság hétfői játéknapján.

A kemény pályán idén veretlen Nadal az amerikai Ryan Harrison elleni meccsét magabiztosan nyerte, szinte minden statisztikai mutatóban magabiztosan múlta felül ellenfelét. Jóval kevesebb ásza és több kettős hibája ellenére stabilan adogatott, fogadóként pedig majdnem a pontok felét megnyerte, így nem lehetett kérdéses a sikere. Így egy fokkal már nyugodtabbak lehetünk a hatharom.com tippjét illetően, az általunk végső győztesnek várt spanyol sztár nem bukott akkorát, mint Wimbledonban, ahol már az első körben kiesett.

Nadal magabiztosan folytatja keménypályás menetelését - Fotó: AFP

Honfitársa, David Ferrer is bejutott a második fordulóba, ő az ausztrál Nick Kyrgiost verte három rövid szettben.

A hölgyek versenyében a topfavorit, a hatharom.com tippje által minimum a döntőbe várt Serena Williams annak ellenére nagyon könnyen jutott túl Babos Tímea párostársán, a korábbi Roland Garros-győztes Francesca Schiavonén, hogy elég rossz százalékban ütötte be első szerváit. Sikere köszönhető volt annak, hogy így is uralni tudta a labdamenetek javát, és fogadóként is rengeteg pontot vett el a nyolc kettős hibát is ütő olasztól.

Nővére, Venus a belga Kirsten Flipkenst győzte le, az amerikaiak harmadik reménysége, a fiatal Sloane Stephens pedig a luxemburgi Mandy Minellát verte, igaz csak nehezen.

Az egyelőre fedett pálya nélküli US Openen rendre szokott gondokat okozni az eső, és ez most már az első napon bekövetkezett. Két megkezdett meccset, a Giraldo-Berlocq és a Dutra Silva-Pospisil találkozókat nem tudták befejezni, előbbin Giraldo a szetteket tekintve és a negyedik játszmában is 2-1-re vezet, utóbbin összesítésben Pospisil szintén 2-1-es előnyben van, a negyedik szettben azonban Dutra Sulva 4:0-ra vezet.

A nap csúcsmeccsének tervezett találkozót, Roger Federer és a szlovén Grega Zemlja mérkőzését már el sem kezdték, a kedd délutáni, magyar idő szerint késő esti programba sorolták be.

Kukuskin (kazah)-Martin (szlovák) 6:4, 7:6 (7-2), 7:5
Dancevic (kanadai)-Haase (holland) 7:6 (7-5), 3:6, 7:5, 7:6 (7-3)
Haider-Maurer (osztrák) - Gulbis (lett, 30.) 3:6, 6:3, 1:6, 7:6 (7-4), 6:4
Klahn (amerikai)-De Schepper (francia) 6:7 (5-7),6:2, 7:6 (7-0), 7:6 (7-4)
Robredo (spanyol, 19.)-Matosevic (ausztrál) 6:3, 6:7 (6-8), 6:3, 6:2
Tipszarevics (szerb, 18.)-Cuevas (uruguayi) 6:3, 6:7 (5-7), 6:3-nál Cuevas feladta
Tomic (ausztrál)-Ramos (spanyol) 6:3, 3:6, 4:6, 7:6 (7-1), 6:3
Gasquet (francia, 8.)-Russell (amerikai) 6:3, 6:4, 6:2
Evans (brit)-Nisikori (japán, 11.) 6:4, 6:4, 6:2