Roland Garros

Serena Williams most elkerülte az első körös blamát

A tavalyi kínos kiesése után most simán jutott túl az első fordulón a Roland Garroson az amerikai Serena Williams

Vasárnap délután kezdetét vette az esztendő második tenisz Grand Slam versenye, a Roland Garros. A francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában a nagy esélyes Serena Williams is pályára lépett, ahol a tavalyival ellentétben elkerülte a blamát a párizsi salakon. Az akkor a világranglista 111. helyén álló francia Virginie Razzano elleni tavalyi első körös kiesése után ugyanis Williams most magabiztosan, alig 51 pernyi játék után 6-0, 6-1-re győzött a grúz Anna Tatisvili ellen. A 15-szörös Grand Slam győztes amerikai teniszező 8 ászt és 27 nyerő ütést bemutatva jelezte, hogy idén (is) nyerni szeretne a Garroson. Ehhez a következő körben a francia Caroline Garciát kell legyőznie.

Serena Williams idén nagyszerűen szerepelt a salakpályás versenyeken,így sok szakértő esélyesnek tekinti akár a végső győzelemre is. Párizsban az utóbbi időben nem nagyon ment a fiatalabbik Williams testvérnek, aki a tavalyi korai kiesése mellett legutóbb 2003-ban tudott bejutni az elődöntőbe és utolsó sikeréhez 2002-ig kell visszamennünk a naptárban.