Röhejes góllal segítette a Paks a Kaposvárt - videó

A Kaposvári Rákóczi 1-0-ra verte otthon a Paksot a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának szombati meccsén.

A kaposvári Waltner Róbert gólöröme

A középmezőnyhöz tartozó zöld-fehér csapatok rangadóján a kaposváriak ragadták magukhoz a kezdeményezést, és távoli lövésekkel próbálták zavarba hozni a paksiak kapusát. Egy kimaradt helyzet után a 36. percben ritkán látható gólt hozott össze a paksi védelem a Kaposvárnak, Éger balról a saját 16-osa felé ívelte a labdát, Balázs Benjamin túlugrotta védőjét és 12 méterről a jobb felsőbe fejelt (1-0).

A szünetet követően paprikás hangulatban folytatódott a játék, a vendégek időnként túlságosan kemények voltak, ennek eredményeként a 64. percben, Lázok kiállítása után emberhátrányba kerültek. A paksi játékos rátartott a becsúszó Safaric lábára, amiért azonnal piros lapot kapott. A találkozó utolsó részében a paksiak az egyenlítésért küzdöttek, de a somogyiak sem elégedtek meg az egygólos előnnyel, így az utolsó percekig hajtós, izgalmas volt a találkozó, az eredmény azonban már nem változott. A Kaposvár ezzel a sikerrel megelőzte a Paksot és feljött a 11. helyre.