US Open

Federer kényelmes győzelemmel, Azarenka gázolással kezdett

A férfi és a női verseny első kiemeltje, Roger Federer, illetve a Viktorija Azarenka is sikerrel vette az első fordulót az amerikai nyílt teniszbajnokság első játéknapján.

A férfiaknál világranglista-vezető Federer az amerikai Donald Youngot búcsúztatta, végig jó ritmusban játszva, három szettben, 6:3, 6:2, 6:4 arányban.

A világelső hazai pályán játszó, nagyon jó kezű, de fejben általában gyengén teljesítő ellenfele ezúttal sem volt a csúcson a koncentrációt tekintve. Már a mérkőzés elején sok ki nem kényszerített hibát ütött, zavarta a szél, de még a stadion világítása is.

Federer ezzel szemben végig higgadt volt, bár elmondása szerint ez New Yorkban nem egyszerű: "Itt mindig van valami, ami zavarhat. Túl sok mindent csinálhatsz, amit talán nem kellene, és a fejed sokfelé kalandozhat a pálya helyett. Wimbledonban csak alszol, eszel és belélegzed a teniszt. Még a meccseid között is mások játékát nézed a tévében. New Yorkban viszont találkozhatsz barátokkal, elmehetsz ide-oda vacsorázni, és sokféle műsor közül válogathatsz. De így is imádom ezt a helyet, kihívást adnak a zavaró körülmények."

Roger Federer a Donald Young elleni mérkőzésén a US Openen az első fordulóban 2012-ben.

A végeredmény alapján Federer egyik nagy ellenfele, az őt az olimpia döntőjében legyőző Andy Murray ugyan még simábban győzött, de amíg a svájci csak 94 percet töltött a pályán, addig a britnek valamivel több mint két órára volt szüksége az orosz Alex Bogomolov Jr. megveréséhez. Ráadásul első két adogatójátékát rögtön el is veszítette, igaz, utána magabiztosan megfordította, és 6:2-re megnyerte az első szettet.

A másodikban viszont megint Bogomolov indított jobban, brékelőnnyel 4:2-re vezetett, mielőtt a harmadik kiemelt "felébredt". Ezt a játszmát 6:4-re nyerte, ezt követően pedig az orosz már megadta magát, és a harmadik szettet 6:1-re bukta el.

A hölgyeknél világelső Viktorija Azarenka igazi erődemonstrációval kezdte a tornát, mindössze 20 perc alatt, 6:0-ra megnyerte az első játszmát az orosz Alexandra Panova ellen. Ebben a hat játékban mindössze egyszer nem az övé lett a pont, amikor bejött az első szervája, de fogadóként is ellenállhatatlan volt, ellenfelének összesen csak két labdamenetet "adott oda", amikor ő adogatott.

A második szettben a fehérorosz aztán egy kicsit "kiengedett", engedélyezett egy játékot is Panovának, és "csak" 30 perc alatt tudta behúzni a játszmát.

Az Eurosport és a Hatharom.hu közös játéka!
Nyerd meg Roger Federer teniszfelszerelését!
A US Open ideje alatt minden nap közzéteszünk egy tenisz vonatkozású kvízkérdést. Neked nincs más dolgod, mint tippelni, és máris ott a lehetőség, hogy nyerj velünk.
A részletekért kattints ide!
A főnyeremény Roger Federer teniszfelszerelése (a Nike 2012-es modelljei):
Roger Federer baseball sapka,  Roger Federer tenisz póló, Roger Federer tenisz rövidnadrág, Roger Federer teniszütő (Wilson). A fődíj mellett minden nap gazdára talál egy RF emblémával ellátott baseball sapka.

Amint arról korábban már beszámoltunk, a harmadik kiemelt Marija Sarapova kicsivel több mint egy óra alatt, 6:2, 6:2 arányban nyerte első meccsét, sajnos egyik magyar versenyzőnket, Czink Melindát búcsúztatta.

A US Openre az utóbbi hetekben aratott két tornagyőzelemmel és egy elődöntős szerepléssel melegítő cseh Petra Kvitovának meg kellett izzadnia az első fordulóban, miután eléggé nehezen rakta össze a játékát a szlovák Polona Hercog ellen, és 64 perces, kiegyenlített gémeket és sorozatos brékeket hozó csatában, rövidítésben tudta csak megnyerni az első játszmát.

Hercog aztán a második szettre nagyon elfáradt, jócskán visszaesett az adogatójátéka, miközben Kvitová egy picit javítani tudott a sajátján, és simán, 6:1-gyel fejezte be a mérkőzést.

A korábbi háromszoros US Open-bajnok belga Kim Clijsters ezúttal csak 23. kiemeltként indul a tornán, de egyrészt őt mindig komolyan kell vennünk, másrészt korábbi bejelentése szerint két hét múlva - másodszor is - visszavonul, így valószínűleg külön motivációval vágott neki ennek az eseménynek.

Az első fordulóban egy újonccal, a 16 esztendős amerikai Victoria Duvallal kellett megküzdenie, aki jól kezdett, 3:2-es vezetésig tartotta magát, de utána nem tudott mit kezdeni Clijstersszel, és innentől kezdve mindössze egy játékot nyert az egész mérkőzésen. A belga ezzel sorozatban 22. meccsét nyerte Flushing Meadowsban, ahol 2005 óta mindhárom alkalommal tornagyőzelemmel zárt, amikor elindult.