A Chelsea hét perc alatt lerendezte az érdemi dolgokat Wiganban

A Chelsea 2-0-ra győzött a Wigan Athetic otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 2012-2013-as szezonjának első fordulójában. A londoni Kékek már a hetedik percben kialakították a végeredményt.

Szívós, de legyőzhető csapat ellen kezdte meg az új idényt a Chelsea, az új igazolások közül Eden Hazard a kezdőben, Oscar a cserepadon volt (Marin sérült). A belga a Community Shielden felejthetőt alkotott, de a DW Stadionban már a 2. percben gólpasszal jeleskedett, Braniszlav Ivanovicsot ugratta ki, a szerb jobbról, 13 méterről lőtte ki a rövid sarkot (0-1). Fel sem ocsúdott a Latics, Ramis elkaszálta Hazardot, Lampard a kapu jobb oldalába vágta a labdát (0-2).

A Wigan próbált nyomni, a 19. percben Di Santo fejelt nem sokkal a kapu fölé, de a Kékek is gyorsan ott teremtek Al Habszi kapuja előtt. Fernando Torres nagyon akart bizonyítani, hátul is próbálta kivenni részét a munkából. A félidő hajrájában azonban a hazaiak okoztak meleg perceket Petr Cech-nek, Moses jobbról, éles szögből lőtt, a cseh védett, aztán Di Santo lépett ki ziccerben, Cech jól helyezkedett, majd Luiz szabadított fel.

A második félidőre elcsendesedett a játék, a 63. percben tört meg pár pillanatra az unalom, amikor Torres már elfektette a kapust, de Ramis a gólvonalról kivágta a labdát. A 64. percben Eden Hazard helyén bemutatkozott Oscar, pár perc múlva megiramodott a jobb oldalon, és kevéssel célzott a hosszú alsó mellé. A 85. percben Jordi Gómez Cech kapuja előtt pazar mozdulattal ollózott, de fölé. A végén még David Luíz fejelt Al Habszi kezébe.

A vártnál jóval könnyebben gyűjtötte be a három pontot a Chelsea, Roberto Martínez csapatának támadásban van még mit javulnia.