London 2012

Lebirkóztuk a szerbeket a "nyolcaddöntőben", jöhet Izland

A magyar férfi kézilabda-válogatott utolsó csoportmérkőzésén lép pályán lépett pályára a londoni olimpián, de mivel a mieink és a szerbek közül csak az egyik csapat juthatott a legjobb nyolc közé, gyakorlatilag már az egyenes kieséses szakasz első találkozójának tekinthettük a mai mérkőzést. Gyenge első félidő után a szünet után Mocsai Tamás vezetésével fordított a magyar csapat, amely így bejutott a legjobb nyolc közé.

Nagy, Ilyés és Császár góljaival jól kezdtük a mérkőzést, ráadásul az első néhány szerb támadásnál is jól védekeztünk, utána azonban a Veszprémből frissen távozott Marko Vujin megtalálta a helyet lövéseihez, egy kis szerencséje is volt az ellenfélnek, így a kilencedik percben már 4-3-as hátrányban voltunk.

Ezt követően kicsit "lelassult" a mérkőzés, de főleg a mieink támadójátéka. Nem tudtunk igazán nyomást gyakorolni a szerb falra, sok volt a kikényszerített lövés, amiket Sztanics jól olvasott a kapuban, és néhány bosszantó labdaeladást is "bemutattunk". A 17. percben megszerzett hatodik gólunk után sokáig nem voltunk képesek betalálni, miközben hátul is elkövettünk néhány hibát. Összességében azonban még mindig jól védekeztünk, így csak 9-6-os előnyt tudott szerezni Szerbia.

A félidő hajrájában egy fokkal jobb lett a támadójátékunk, de így is kétgólos hátrányban mehettünk a szünetre. (11-9)

Császár Gábor (k) és a szerb Bojan Beljanski (b) harcolnak a labdáért a 2012-es londoni nyári olimpia férfi kézilabda-bajnoksága B csoportjának ötödik fordulójában vívott Magyarország - Szerbia találkozón a Copper Box kézilabdacsarnokban 2012. augusztus 6-án.

A pihenő alatt Mocsai Lajos szerencsére rendet tudott tenni a fejekben, ráadásul támadásban egy mozgékonyabb felállásban kezdtünk. Mocsai Tamás remekül találta meg a távolságot a szerb fallal szemben, sorra lőtte átlövésgóljait, miközben hátul a védőfalunk mozgékony volt szélességben és mélységben is. Így rendre sikerült időben ütközni a lövőjátékosokkal, Fazekasnak könnyebb dolga lett a kapuban, ráadásul - főleg a szélsőkkel szemben - bemutatott néhány bravúrt is.

14-14-nél sikerült először utolérni az ellenfelet, és bár ez után még egy kicsit elléptek Vujinék néhány gyors indítással, de 18-17-nél már a mieink kerültek előnybe a 47. percben. Mocsai szórta a gólokat, és Császár is egyre jobb betörésekkel jelentkezett. Ehhez Harsányi olykor bravúros szélsőgóljai is hozzátettek még, így percekkel később már 21-18 volt az állás a mi javunkra.

A védekezés a hajrában végig nagyon jól működött, elvétve tudtak helyet találni a szerbek a lövésekhez, illetve néhány furcsa - nem elfogult, inkább hozzá nem értést sugalló - játékvezetői ítélet segítette őket egy-egy kiállítással vagy hetessel.

Zubai Szabolcs (b) és Harsányi Gergely ünnepelnek, miután a magyar férfi kézilabda-válogatott 26-23 arányban győzött és a negyeddöntőbe jutott a 2012-es londoni nyári olimpia férfi kézilabda-bajnoksága B csoportjának ötödik fordulójában vívott Magyarország - Szerbia találkozón a Copper Box kézilabdacsarnokban 2012. augusztus 6-án.

Az utolsó percekben sem tudtak mit kezdeni Mocsai Tamással, akit a bírók furcsa ítélettel kiküldtek a véghajrára, de emberhátrányban is meg tudtunk még csinálni egy remek akciót Császár és Nagy révén, így 26-23-as végeredménnyel meglett a győzelem és a továbbjutás.

Gyakorlatilag biztos, hogy az A csoportot Izland együttese nyeri meg, így velük játszunk majd a negyeddöntőben. A 2011-es világbajnokságon és az idei Európa-bajnokságon elszenvedett vereségek alapján sokkal jobb játék kellene az újabb sikerhez a skandináv együttes ellen, akiknek a testtömegbeli fölényével és az emellett is meglévő mozgékonyságukkal az utóbbi időben nem tudtunk mit kezdeni. Ugyanakkor, ha a védekezés működik olyan szinten szerdán, mint a mai napon, akkor nem lépünk esélytelenül pályára.

London 2012
Férfi kézilabda, B csoport, 5. forduló
Magyarország-Szerbia 26-23 (9-11)
Copper Box, vezetik: Kenneth Abrahamsen, Arne Kristiansen (norvégok)

Magyarország: Fazekas (k), Ilyés 1, Császár 7, Mocsai T. 9, Iváncsik G., Harsányi 5, Putics, Nagy L. 2, Vadkerti, Zubai, Schuch 1, Lékai 1
Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos

Szerbia: Marjanac, Sztanics (kapusok), Sesum 3, Vujin 3, Nikcsevics 4, Ilics 5, Prodanovics 5, Toskics, Manojlovics, Rnics, Beljanszki, Vuckovics, Csutura, Sztankovics 3
Szövetségi kapitány: Veszelin Vukovics

Vége a mérkőzésnek! Nagyon nehezen, de bejutottunk a legjobb nyolc közé, ahol gyakorlatilag biztosan Izland ellen fogunk játszani.

60. perc: Prodanovicsnak sem megy már, Fazekas kivédte.

60. perc: Császár három embert vert meg, Nagy László érkezett a labdáért, és eldöntötte a meccset!!! 26-23

59. perc: Mocsai Lajos az üres területek megjátszását kérte játékosaitól.

59. perc: Mocsai Lajos időt kért 1:02-vel a vége előtt.

59. perc: Nikcseviccsel szemben Fazekas nem hagyott helyet, de passzív miatt elvesztettük a labdát, Prodanovics pedig szépített. 25-23

58. perc: Mocsai Tamást kiküldték két percre elég furcsa helyzetben, tíz másodperce leszünk csak egyenlő létszámban.

58. perc: Remekül védekezünk, gyilkoljuk a szerbek játékát, lassan a miénk a meccs.

57. perc: Mocsai felment a jobb oldalon, és a hosszú felsőbe lőtt. Alakul! 25-22

56. perc: Ilics a jobb oldalon tört be, bepattintotta. 24-22

56. perc: Veszelin Vukovics kikérte a harmadik idejét is, amire ezen a tornán már lehetősége van.

55. perc: Passzív helyzetben a jobb oldalon Császár és Harsányi kettő a kettő ellen nagyon megverték a szerbeket, utóbbi lőtte az ötödik gólját. 24-21

55. perc: Sztankovics talpról lőtt, Fazekas épp csak lemaradt róla. 23-21

54. perc: Császár nagyon szépen tört be Ilics mellett, a jobb felsőbe lőtt. 23-20

54. perc: Ilics belőtte a hetest. 22-20

53. perc: Ilics lövését kapufára tolta Fazekas, hetest ítéltek a semmire a játékvezetők.

52. perc: Császár középen lőtt a bal alsóba. 22-19

52. perc: Nikcsevicsnek most sokkal több helye volt a szélen, be is lőtte. 21-19

51. perc: Szabálytalan zárás miatt elvették a labdát a játékvezetők.

51. perc: Gyenge Ilics-lövést fogott Fazekas.

50. perc: Császár remekül tört be középen, hárommal vezetünk. 21-18

50. perc: Nikcsevics éles helyzetből ment be a szélen, Fazekas nagyot védett.

49. perc: Veszelin Vukovics időt kért. Valamin vitáztak a felek a zsűriasztalnál, megy tovább a meccs.

48. perc: Labdát szereztünk, és bár első szándékból egy szabálytalansággal megakadályozták az indítást, de csak sikerült Schuchnak betörnie, szép gólt szerzett. 20-18

48. perc: Mocsai a háta mögött adott gólpasszt Harsányinak, aki nagyon éles szögből lőtt nagyon szép gólt a rövidbe. 18-19

47. perc: Ilics láthatóan sérült, ennek ellenére újabb gólt szerzett. 18-18

47. perc: Mocsai labdát szerzett, Nagy Lászlóval ketten megcsinálták a lerohanást, Mocsai a nyolcadik gólját lőtte. 3-2 óta először vezetünk. 18-17

46. perc: Mocsai újabb átlövésgólt akasztott az alsóba. 17-17

45. perc: Ilics középről a kapufa külső élét találta el.

45. perc: Császár talpról hozta újra közelebb a magyar csapatot. 16-17

44. perc: Labdavesztés után lerohanásból szerzett újabb gólt Prodanovics. 15-17

44. perc: Sesum balátlövőből nagy gólt lőtt Nagy mellett. 15-16

44. perc: Mocsai átlövése blokkról csorgott be Sztanics lába mellett. 15-15

43. perc: Mocsai már túlságosan akar, szörnyű helyre dobta a labdát, de szerencsére Sztanics is kihajította a pályáról.

42. perc: Ilics ezúttal középről lőtt, beakadt. 14-15

41. perc: Ilics átlövését védte Fazekas, de belemenés miatt elvették a labdát tőlünk a játékvezetők.

40. perc: Szép figura után Lékai lövését védte Sztanics. Jó a szerb kapus...

39. perc: Sesum átlövését Fazekas remekül védte.

39. perc: Sztanics folytatni tudja a meccset.

39. perc: Prodanovics szélső befutása után Fazekas hatalmas bravúrral védett, majd Császár fejbe lőtte Sztanicsot. A szerb kapus ápolásra szorul.

38. perc: Fazekas védett remekül, Harsányit indította, aki végre belőtt egy ziccert. Egyenlítettünk. 14-14

37. perc: Blokkról ment ki a szerbek lövése sarokdobásra, remekül védekezünk.

36. perc: Szabálytalan zárás után miénk lett a labda, rendezetlen védelem ellen Mocsai a kapussal együtt is gólt szerzett. 13-14

36. perc: Mocsai nagyszerű gólt lőtt a bal oldalról. 12-14

35. perc: Vujin lőtt a bal alsóba. 11-14

35. perc: Császár lövését Sztanics védte, a kipattanó nem a miénk.

34. perc: Furcsa helyzetben harcoltak ki hetest a szerbek, Ilics belőtte. 11-13

32. perc: Lépéshiba miatt miénk lett a labda, Harsányi indult, Nikcsevics meglökte, a ziccer kimaradt, de hetes, két perc, Császár belőtte. 11-12

32. perc: Mocsai Tamás lőtt nagy gólt. 10-12

31. perc: Szerbia kezdte a második félidőt, Nikcsevics lehetetlen helyzetből lőtt gólt. 9-12

Vége az első félidőnek. Az eredmény biztató, de a játékban rengeteg a hiba. Gyors indításainkból rendre eltaláljuk Sztanicsot - persze egy-két bravúrja is volt -, a felállt fal ellen pedig általában lassan játszunk, váratlan villanásokból próbálunk kapuközelbe jutni, de ezek olyan váratlanok, hogy a társak sem számítanak rá, így ezek rendre hibaként jelentkeznek a támadásainkban. Sok az eladott labda, lehetetlen helyzetből elengedett lövés, amik szintén csemegét jelentettek Sztanicsnak. A védekezésünk nagyjából rendben volt, bár kaptunk bosszantó figyelmetlenségekből gólt. Ahogy várható volt, a fejek állapotán múlik ez a mérkőzés. Ebben egyelőre a szerbek a jobbak, reméljük, a második félidőben ez megfordul.

30. perc: Sesum nagy gólt lőtt talpról, mert nem léptünk oda. 9-11

29. perc: Passzív miatt elvették a labdát a szerbekről, Vadkerti két percet harcolt ki, Csuturának, Mocsai remek átlövésgólt szerzett. 9-10

28. perc: Vadkerti indult, vonalra lépett, de Sztanics amúgy is védett. Nagyon gyengén támadunk.

27. perc: Sztankovics talpról jövő lövése becsorgott Fazekas alatt, Lékai is talpról válaszolt. 8-10

26. perc: Elvették a labdát a játékvezetők a szerbektől a labdát, Mocsai középről lőtt átlövésgólt. 9 perc telt el az előző találatunk óta. 7-9

25. perc: Harsányinak kellett a szélről lőnie nehéz helyzetből, a kapufát  lőtt.

25. perc: Vucskovics lerántotta Schichot, két percet kapott.

24. perc: Majdnem eladtuk a labdát, de legalább egy játékosunk figyelt a sok közül.

24. perc: Mocsai Tamás a kapufára pattintott. Gólt kellene szerezni.

23. perc: Hiába védekeztek jól a szélsőink, középen kinyílt a hely, Sesum gólt szerzett. 6-9

23. perc: Veszelin Vukovics is időt kért.

22. perc: Putics lőtt balátlövőből, Sztanics védett. Nem vagyunk jók támadásban.

21. perc: Mocsai Lajos időt kért. Védekezésben adott tanácsokat arra vonatkozóan, hogy a szerb átlövőkkel szemben hogyan helyezkedjenek a mieink.

21. perc: Nikcsevics összeszedett egy nehéz labdát a szélen, kettős emberelőnyben belőtte. 6-8

21. perc: Császár passzív helyzetből lőtt, Sztanics védett.

20. perc: Hetest harcoltak ki a szerbek, Zubait is kiállították, de Fazekas kifogta Vujin hetesét.

19. perc: Ilyés kapott két percet.

19. perc: Kapufát lőttek a szerbek, Harsányi indult, de Sztanics kézzel védett. Remekel a szerb kapus.

18. perc: Elhalásztuk a labdát hátul, de Iváncsik megint lábon lőtte Sztanicsot, majd Fazekas védett megint.

17. perc: Harsányi nehéz helyzetben ment be a szélről, és a rövidbe lőtt. 6-7

17. perc: Császár átlövését védte Sztanics, de Prodanovics kifutott a pályáról.

16. perc: Fazekas védett remekül.

15. perc: Császár betörése után pattintott a kapuba. 5-7

15. perc: Sztankoviccsal szemben gyengén védekeztünk, a bal alsóba lőtt. 4-7

14. perc: Passzív miatt elvesztették a szerbek a labdát, de a Harsányinak szánt indítást Sztanics lehalászta.

13. perc: Senkitől sem zavartatva kidobtuk a labdát az oldalvonalon túlra.

13. perc: Nem sikerült felvinni a két percet az eredményjelzőre, ezért áll egy kicsit a játék.

13. perc: Manojlovics tarkón vágta Zubait, két percet kapott érte.

12. perc: Császár talpról a kapusba lőtt, és már megint nem értünk vissza, Prodanovics újabb gólt lőtt. 4-6

11. perc: Beljanszki kapufát lőtt, majd lépéshibát követtünk el, Nikcsevics pedig remek csel után ziccergólt lőtt. 4-5

10. perc: Középső labdaszerzés után Harsányi indult, és be is lőtte a ziccerét. 4-4

9. perc: Iváncsik nagyon nehéz helyzetben ugrott be a szélről, Sztanics lábába lőtt.

9. perc: Ilyés átlövését blokkolták, Prodanovicsot indította Sztanics, ő pedig bepattintotta Fazekas lába alatt. 3-4

8. perc: Vujin átugrotta a falunkat és a bal felsőbe lőtt. 3-3

7. perc: Ilyés kikényszerített átlövését védte Sztanics.

7. perc: Csutura átlövését Fazekas védte, de pont a szegedi Prodanovicshoz pattant a labda, ő pedig a szélről belőtte. 3-2

6. perc: Császár a bal oldalon betört, és a rövid felsőbe vágta a labdát Nagy passza után. 3-1

5. perc: Vujin átlövése már-már Fazekas kezében volt, de valahogy bepattant róla a kapuba. 2-1

4. perc: Ilyés talpról, nyolc méterről vágta be a második gólunkat. 2-0

4. perc: Ilics talpról engedett el egy gyenge lövést, Fazekas lábbal védett.

3. perc: Nagy átlövését Sztanics védte.

2. perc: A szerbek második támadásánál is megszereztük a labdát.

A szurkolás terén már jobbak vagyunk, mint a szerbek, azaz a hazai pályára, ami januárban Eb-ezüsthöz segítette őket, most nem számíthatnak.

1. perc: Nagy László labdaszerzésével miénk lett a játékszer, az átlövő pedig talpról meg is szerezte az első gólunkat. 1-0

1. perc: Magyarország kezdte a mérkőzést, az első támadásunkat nem sikerült befejezni.

10:28 - A döntetlen eredmény az összesített gólkülönbség miatt Szerbiának jó, így a magyar válogatottnak mindenképp nyerni kell a nyolc közé jutáshoz.

10:22 - A magyar és a szerb együttes is egy-egy győzelemmel, két ponttal áll a B csoport negyedik, illetve ötödik helyén. Mindkét gárdának csak Dél-Koreát sikerült legyőznie, így a mostani mérkőzésen is nyerni kell a továbbjutásért.

London 2012
Magyarország-Szerbia

Magyarország: Fazekas, Mikler (kapusok), Ilyés, Császár, Mocsai T., Iváncsik G., Harsányi, Putics, Laluska, Nagy L., Vadkerti, Zubai, Schuch, Lékai

Szerbia: Marjanac, Sztanics (kapusok), Sesum, Vujin, Nikcsevics, Manojlovics, Toskics, Ilics, Prodanovics, Rnics, Beljanszki, Vuckovics, Csutura, Sztankovics