London 2012

Azarenka játszmát vesztett, mégis magabiztosan jutott tovább

A tegnapi hosszú esőszünetnek köszönhetően jó néhány első fordulós mérkőzést el sem tudtak kezdeni, közéjük tartozott a női világelső, a fehérorosz Viktorija Azarenka meccse a román Irina-Camelia Begu ellen. Az összecsapást hétfőn bepótolták, s az végül Azarenka sima győzelmével végződött.

Az első játszmában Azarenka azt a formáját mutatta, amikor az év elején zsinórban 23 mérkőzést nyert a WTA mezőnyében, s nagyon simán, 6-1 arányban övé lett az első felvonás.

Viktorija Azarenka simán legyőzte a román Begut az első fordulóban

A második szett már sokkal szorosabban alakult: a román lány rögtön a kezdetén elvette Azarenka adogatójátékát, s, bár 3:1-nél breaklabdákat kellett hárítania, 4-1-re növelte előnyét. Ekkor már a fehérorosz is kezdte elveszíteni türelmét, egy alkalommal a székbíróval is nekiállt veszekedni. A román játékos bokája azonban megsérült, s 4:2-es állásnál be kellett hívnia az orvost, ami miatt több, mint tíz percig állt a játék.

Ez azonban inkább Azarenkát zavarta meg, mintsem román ellenfelét. Begu már 5:2-es vezetésnél Azarenka adogatásánál szettlabdákhoz jutott, s ugyan Azarenka ezeket még hárította, Begu 5:3-nál kiszerválta a játszmát.

A román lány ezt követően is lendületben maradt, s elvette Azarenka adogatását, de ez felpaprikázta a fehéroroszt. Olyannyira, hogy több játékot nem is engedélyezett Begunak, így 6:1 3:6 6:1 arányban megnyerte a mérkőzést.

Az eddig befejeződött mérkőzéseken a férfiaknál győzött a régiek közül az amerikai Roddick és az ausztrál Hewitt, az új hullám képviseletében pedig a horvát Cilic és a kanadai Raonic.