London 2012

Cseh megszorongatta Phelpset, de csalódást okozott

Cseh László második helyen végzett a férfi 400 méter vegyes úszás negyedik előfutamában a londoni olimpián.

Cseh László az ötös pályán úszott Michael Phelps mellett. Pillangón az amerikai vezetett, Cseh második helyen haladt. Háton sem változott a helyzet, a két fenomén elhúzott a mezőnytől. Mellen Cseh ráúszott Phelpsre, fej fej mellett suhantak, sőt a szám végén már a magyar állt az élre. Gyorson Phelps erősített, óriási csatát vívtak és végül hét század másodperccel az amerikai nyerte a számot. Cseh második lett, ám összesítésben csak a kilencedik legjobb időt (4:13.40) érte el és ezzel nem került a döntőbe. Phelps mindössze a nyolcadik idővel (4:13.33) kúszott be a fináléba.

Michael Phleps és Cseh László a londoni olimpia 400 méteres vegyesúszásának előfutamában

Cseh László érthetően elkeseredetten nyilatkozott a futam után. "Azt hittem, hogy ennél jobb időt úszunk. Végig együtt mentem Phelpsszel, nem hittem volna, hogy ez ilyen gyenge idő lesz, és nem lesz elég a döntőhöz. És arra sem számítottam, hogy az utánunk következő futam ilyen erős lesz. A felkészülésem úgy érzem jól sikerül, még most is maradt bennem, ezt elrontottam. Nincs mit tenni, készülök a következő számokra.”