Kitzbüheli tenisztorna

Balázs Attila két sima szettben kikapott Kohlschreibertől

Az esőzés miatt szerdáról csütörtökre halasztott mérkőzésen Balázs Attilát két sima játszmában, 6:4, 6:1-re legyőzte az első helyen kiemelt Philipp Kohlschreiber a 410 ezer euró összdíjazású kitzbüheli salakpályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A mérkőzés szerdán az első szettben, Balázs 3:0-ás vezetésénél esőzés miatt félbe kellett szakítani. A magyar tökéletes kezdése után sajnos ma egészen más volt a játék képe. A világranglista 23. helyén álló Kohlschreiber zsinórban öt gémet nyert, majd 5:4-nél kiszerválta az első szettet. A németnek a második felvonásban is kitartott lendülete, 4:0-ra elhúzott, 5:1-nél ismét brékelt, ez pedig a 6:4, 6:1-es győzelmet jelentette számára.

A vereség ellenére a magyar teniszezőnek sincs oka szomorkodásra, Balázs első fordulós győzelme után azt nyilakozta, Kohlschreiber ellen minden perc ajándéknak tekint. Az első számú magyar férfi versenyző 20 ATP-pontot szerzett Kitzbühelben.