Tenisz

Balázs Attila főtáblára jutott Kitzbühelben

Balázs Attila harmadik mérkőzését is megnyerte a selejtezőben, így főtáblára jutott a kitzbüheli salakpályás férfi tenisztornán.

Az első két fordulóban két szettben nyert az első számú magyar férfi teniszező, ma azonban egy nehezebb ellenfél várt rá a világranglista 128. helyén álló német Dustin Brown személyében. A hazai szövetség tájékoztatása szerint Balázs ennek ellenére az első szettet simán hozta, a másodikban 3:5-ről kiegyenlített, majd bréklabdája volt a :-5-höz is, de ezzel nem tudott élni, majd szerváját elbukva elvesztette a szettet. A döntő szettben azonban :-3-nál elhúzott és végül 6:1 5:7, 6:4-re nyert.

Mint ismert, Balázs személyében áprilisban nyolc év után játszhatott először magyar férfi teniszező ATP-torna főtábláján, ráadásul a 23 éves versenyző Bukarestben az elődöntőig menetelt, sorozatban három Top 100-as játékost legyőzve.