Férfi kézilabda Eb

A horvátoké a bronzérem

A horvát válogatott szerezte meg a harmadik helyet a Szerbiában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon: Slavko Goluza együttese a vasárnapi bronzmérkőzésen 31-27-re győzte le a spanyol csapatot.

Slavko Goluza együttese a vasárnapi bronzmérkőzésen 31-27-re győzte le a spanyol csapatot.

A horvátok jól kezdték a mérkőzést, már 10-5-re is vezettek, a spanyolok csak a félidő hajrájára lendültek bele és Víctor Tomás vezérletével egy gólra feljöttek a szünetig (13-12.). A folytatásban kiegyenlített Spanyolország, de Lackovic és Cupic három-három góljával ismét elhúztak déli szomszédaink, és innentől végig kezükben tartották a mérkőzést. Slavko Goluza együttese két ezüstérem után ezúttal bronzéremt szerzett a kontinenstornán.