Premier League előzetes

Gerrardék könnyű, Geráék nehéz feladat előtt

Könnyűnek tűnő feladat előtt áll a Liverpool, a 9. fordulóban az újonc Norwich ellen szaporíthatja pontjai számát. Gera Zoltán és Fülöp Márton csapata, a West Bromwich Albion az Aston Villa vendége lesz, a bokasérüléséből felépült középpályás készen áll a bevetésre. Bogdán Ádám Boltonja a Sunderlandet látja vendégül.

Steven Gerrard végez el egy tizenegyest a Liverpool Blackburn Rovers elleni mérkőzésén 2010-ben

FC Liverpool-Norwich City 18:30
Tv: Digi Sport
Hathárom-tipp: 1
Papíron sima hazai sikert sejtet ez a találkozó, de a két csapatot a tabellán csak négy hely és három pont választja el egymástól, Paul Lambert együttese eddig szépen helytáll a Premier League-ben. De jól teljesít a Liverpool is, jelezve, hogy ismét versenyben van a többi naggyal a dobogós helyezésért. Kenny Dalglish az eltiltott Lucas Leivával nem számolhat, viszont a Manchester United ellen már kezdő és góllal jelentkező Steven Gerrard ott lesz a középpályán. A Norwich egyébként 1988-ban nyert utoljára Liverpoolban, míg a Vörösök az elmúlt 14 hazai bajnokijukból csak egyet veszítettek el (máj. 15, Tottenham, 0-2).

Aston Villa-West Bromwich Albion 16:00
Tv: Digi Sport Plus

Nehéz feladat előtt áll Roy Hodgson legénysége, a veretlenségét a múlt héten a Man. City vendégeként elveszítő Aston Villa otthonában kell bizonyítaniuk. A WBA fontos győzelmet - az idényben a másodikat - aratott egy hete a Wolverhampton ellen. A mieink közül Fülöp minden bizonnyal a cserepadon foglal helyet, míg Gera debütálása rég-új csapatában a menedzseren múlik. A középpályás kedden a tartalékbajnokságban tért vissza, kezdőként egy félidőt játszott az Arsenal ellen, és góllal vette ki a részét a 3-1-es sikerből. Válogatottunk csapatkapitánya a klub hivatalos honlapjának elmondta, hogy készen áll a bemutatkozásra a PL-ben is.

"A bokámmal nem volt gond, de most az a legfontosabb, hogy visszanyerjem az erőnlétem. Azt hittem a meccs előtt, hogy jobb formában vagyok, de rá kellett jönnöm, hogy még sokat kell dolgoznom. Egy félidőt játszottam, de az első részében fáradtnak éreztem magam, szóval ennyi is elég volt egyelőre. A menedzseren múlik, hogy bevet-e a Villa ellen, én készen állok. Egy teljes mérkőzést még nem tudok vállalni, de 20-30 percre jó lehetek" - nyilatkozta Gera, akinek a 822 fős szurkolótábor folyamatosan skandálta a nevét az Arsenal ellen.