London 2012

A negyedik helyet az olimpia előtt is simán aláírtam volna - Gyurta Dániel

Gyurta Dániel 59.53 másodperces országos csúccsal a negyedik helyen végzett 100 méteres mellúszásban a londoni olimpián.

Gyurta Dániel úszik a 2012-es londoni nyári olimpia férfi 100 méteres mellúszás versenyszámának döntőjében a londoni Olimpiai Park területén lévő Vizesközpontban 2012. július 29-én. MTI Fotó: Kovács Anikó

A 200-on kétszeres világbajnok 23 éves magyar úszó bronzérme mindössze négy századon múlt, ugyanis a harmadik, amerikai Brendan Hansen 59.49 másodperc alatt csapott célba. Gyurta szombaton előbb 59.76-ra, majd 59.74-re javította a magyar rekordot, amelyen a vasárnapi döntőben tovább faragott.

"Örülök, a negyedik helyet az olimpia előtt is simán aláírtam volna. Nagyot léptem előre a világranglistán, több 200-as vetélytársamat is megelőztem 100-on, s nagyon jó előjelek mellett várhatom a hosszabbik számomat - nyilatkozta az MTI-nek Gyurta. - Persze azon morfondírozhatnék, hogy alig négy század hiányzott csupán a bronzhoz, de emiatt nem bánkódhatok, hiszen jó volt az első ötvenem, és a fordulóm is, ráadásul tegnap és ma összesen háromszor is egy percen belül tudtam úszni. Tovább javítottam az országos csúcsomat, immár 59 és félnél tartok, ami - hangsúlyozom - a 200 mell miatt igen biztató."

A számot a dél-afrikai Cameron van der Burgh 58.46 mp-es világcsúccsal nyerte, a második az ausztrál Christian Sprenger (58.93 mp) lett.

A legutóbbi két olimpián győztes japán Kitadzsima Koszuke, Gyurta legnagyobb 200-as ellenfele, az ötödik helyen nyúlt be a célba.