FA Kupa

Hátrányból fordított a Manchester United - videó

Owen és Chicharito góljaival nyertek a Vörös Ördögök

A harmadosztályú Southampton majdnem meglepte a Manchester Unitedet az FA Kupa negyedik fordulójában. Chaplow góljával a kiscsapat vezetett, de Owen és Chicharito révén fordított Sir Alex csapata, és ezzel kiharcolta a továbbjutást.

Bár Owen lőtt egy kapufát, meglepő módon a Southampton volt a veszélyesebb az első félidőben. A lövéseik általában nem sokkal kerülték el a kaput, és a 45. percben Chaplow gyönyörű rövid felsőbe küldött bombájával meg is szerezték a vezetést. (1-0)

Az első félidő összefoglalója - Chaplow gólja 2:34-től

A második játékrészben feljebb kapcsolt a Manchester, de ennek csak a 65. percben lett meg az eredménye. Ekkor Obertan lépett meg a jobbszélen, a középre adása megpattant, de pont így lett jó Owennek, aki szépen fejelt a kapuba. (1-1)

Michael Owen egyenlítő találata

Végül a győzelmet a 76. percben szerzett Chicharito-góllal harcolták ki a Vörös Ördögök. A középpályán szerezték meg a labdát, Giggs kapta meg, aki kicentizte az indítását a mexikói felé, ő pedig szintén épphogy el tudta tenni a kifutó kapus mellett. (1-2)