Ferguson tízgólos meccsen búcsúzott, a Chelsea harmadik lett

A Manchester United 5-5-re zárt a West Bromwich Albion otthonában az angol labdarúgó-bajnokság utolsó, 38. fordulójában. A Chelsea nem hibázott, harmadik lett és az Arsenal a negyedik helyen maradt.

A bajnok Manchester United és a második Manchester City helye már biztos volt a BL főtábláján, az ugyanezt garantáló harmadik pozícióért és a selejtezős részvételt érő negyedik helyért folyt a harc. A hátsó régióban mindent eldőlt, a QPR, a Reading és a Wigan esett ki.

Torres

Chelsea-Everton

A Chelsea helyzete egyértelmű volt: ha legyőzi az Evertont, akkor a mögötte küzdő csapatok eredményeitől függetlenül a harmadik helyen végez. A 7. percben Mata közeli lövésével a Chelsea szerezte meg a vezetést (1-0), de nem sokkal később  Anichebe beadását követően Naismith egyenlített (1-1). A szünet után, negyedórával a vége előtt Moses fejelte a labdát Fernando Torreshez, aki közelről ismét a Chelsea-t juttatta előnyhöz (2-1). Az eredmény már nem változott, a londoni csapat ezzel a sikerrel harmadik lett és a Bajnokok Ligájában indulhat.

Newcastle-Arsenal

Az Arsenalnak abban az esetben lett volna esélye a harmadik helyre, ha a Chelsea nem nyer az Everton ellen. Az első félidőben nem esett gól, az 52. percben pedig megszerezte a vezetést az Arsenal, Mertesacker fejese után Koscielny öt méterről, kapásból a jobb felsőbe továbbított (0-1). A gólig sem volt öldöklő a tempó, de a vendégelőnyt követően még kevesebb történt. Az Arsenal győzelmével bebiztosította a negyedik helyet és a BL-ért selejtezhet.

Tottenham-Sunderland

A Tottenham az ötödik, Európa Liga-szereplést érő helyről várta a záró kört és nem sok esélye volt arra, hogy feljebb lépjen, hiszen ahhoz a Chelsea-nek és az Arsenalnak is buknia kellett volna. A Spurs görcsösen erőlködött, és sokáig nem tudott mit kezdeni ellenfelével. A 76. percben Vaughan kiállítása miatt emberhátrányba került a Sunderland és a zárás előtt két perccel gólra váltotta az emberfórt a Tottenham. Pontosabban Gareth Bale. A wales-i szélső jobbról befelé húzott, majd 22 méterről, ballal a jobb felső sarokba bombázott (1-0). A Tottenham az ötödik helyen végzett és az Európa Ligában indulhat.

Ferguson

WBA-Manchester United

Bár az MU számára nem jelentett tétet a meccs, mégis emlékezetes pillanatokat tartogatott. Ez volt ugyanis a több mint 26 év után visszavonuló Sir Alex Ferguson utolsó mérkőzése a Vörös Ördögök kispadján - szám szerint az 1500. A búcsú emlékezetesre sikeredett, MU 3-0-ra is vezetett, de a WBA nem adta fel és gólpárbajba torkolt a találkozó. A hazaiak csatára, Lukaku mesterhármast szerzett, végül 5-5-re zártak a felek.

38. forduló
Chelsea-Everton 2-1 (1-1)
Gól: Mata (7.), Torres (75.), ill. Naismith (14.)

FC Liverpool-Queens Park Rangers 1-0 (1-0)
Gól: Coutinho (24.)

Manchester City-Norwich City 2-3 (1-1)
Gól: Rodwell (29., 58.), ill. Pilkington (27.), Holt (54.), Howson (66.)

Newcastle United-Arsenal 0-1 (0-0)
Gól: Koscielny (52.)

Southampton-Stoke City 1-1 (0-0)
Gól: Lambert (57.), ill. Crouch (47.)

Swansea City-Fulham 0-3 (0-1)
Gól: Kacaniklic (23.), Berbatov (77.), Emanuelson (90.)

Tottenham Hotspur-Sunderland 1-0 (0-0)
Gól: Bale (89.)
Kiállítva: Vaughan (76., Sunderland)

West Bromwich Albion-Manchester United 5-5 (1-3)
Gól: Morrison (40.), Lukaku (51., 81., 87.), Mulumbu (81.), ill. Kagawa (7.), Olsson (10., öngól), Büttner (30.), Van Persie (53.), Hernández (63.)

West Ham United-Reading 4-2 (2-0)
Gól: Nolan (24., 80., 87.), Vaz Te (34.), ill. McCleary (53.), Le Fondre (55.)

Wigan Athletic-Aston Villa 2-2 (2-1)
Gól: Boyes (20.), Baker (45., öngól), ill. Bent (5.), Vlaar (60.)