Rövidpályás úszó-vb

Gyurta Dániel nagyon simán győzött fő számában

Gyurta Dániel nyerte a 200 méteres mellúszást az isztambuli rövidpályás világbajnokság pénteki döntőjében.

Gyurta aranyérmes 200 méter mellen

A szám (nagymedencés) olimpiai bajnoka 50 méternél másodiknak fordult, de gyorsan átvette a vezetést. 100 méternél már fél testhossz volt a magyar úszó előnye, ami csak nőtt a végéig, és nagyon magabiztosan csapott világbajnoki csúccsal célba, karrierje első vb-címét szerezte 25 méteres medencében - vagyis immáron minden nagy világversenyről van aranyérme. A második a Londonban mögötte ezüstérmes brit Michael Jamieson, a harmadik az orosz Vjacseszlav Szinykevics lett. A Gyurta fő riválisának tartott, az olimpiai döntőben úszott világcsúcsát szeptemberben megdöntő japán Jamagucsi Akihiro csak a negyedik helyen végzett.

Gyurta a magyar küldöttség második aranyérmét szerezte a viadal második napján: csütörtökön Hosszú Katinka a 200 méter pillangó döntőjében utasított maga mögé mindenkit. Éremből ez az ötödik magyar medália.