Debreceni úszó Eb

Munoz Pérez lett ismét az 50 pillangó legjobbja

A debreceni úszó Eb második napjának első döntőjében spanyol siker született, az 50 pillangón győztes Munoz Perez révén.

A debreceni úszó Európa-bajnokság második napján az 50 méteres férfi pillangóúszásban osztottak először aranyérmet. Az egyetlen hosszból álló versenyt a címvédő spanyol Rafael Munoz Pérez nyerte meg, aki az előfutamok során nem villogott különösebben, most azonban 23,16-os időeredménnyel simán nyerte meg a futamot. A második helyet a francia Frédérick Bousquet szerezte meg, a harmadikat pedig meglepetésre a fehérorosz - hétfőn a döntőért szétúszásra kényszerülő - Jauhen Curkin szerezte meg, aki a nyolcas pályán (eggyel a világcsúcstartó Perez mellett) úszva lett végül harmadik.

Az egyéni számokat tekintve Munoz Pérez lett az első, aki meg tudta védeni a két évvel ezelőtt Budapesten megszerzett címét. Érdekesség, hogy a nagy esélyes, olimpia ezüstérmes szerb Milorad Csavics ezúttal leszorult a dobogóról.