Le Mans 24 (2017)

Rövid hír

Karun Chandhok visszatér az idei Le Mans-i 24 órás versenyre. Az indiai pilóta az LMP2-ben Phil Hanson és Nigel Moore csapattársaként áll rajthoz a Tockwith Motorsport  #34-es Ligier JS P217-jével. Chandhok 2012-ben az első indiai nemzetiségű volt, aki teljesítette a 24 órást futamot, akkor az LMP1-ben összetettben a 6. helyen végzett David Brabham és Peter Dumbreck társaként. Legutóbb 2015-ben az LMP2-ben indult, és kategóriájában az 5. helyen, összetettben a 13. helyen végzett egy Oreca 03R Nissannal.

Címkék:

24 órás motorverseny

2017. április 15-16-án rendezik a negyvenedik 24 órás motorversenyt az újraaszfaltozott Bugatti pályán (4,185km). Az élről a Mathieu Ginès, Randy De Puniet,  Fabien Foret  hármas által vezetett #11 Team SRC Kawasaki indul. A pole-t 1:36.289-es idővel érték el. Mögülük a 7-es Yart-Yamaha (Broc Parkes,Marvin Fritz, Kohta Nozane) és a 94-es GMT94 Yamaha (David Checa, Niccolo Canepa, Mike Di Meglio) kezdheti a versenyt,  A Superstockban a #333 Yamaha Viltais Experience (Axel Maurin, Bastien Mackels,Florian Alt) indul a legelőkelőbb helyről. Őket követi a Jules Cluzel, David Perret, Lucas De Carolis által képviselt #63 LMD63/Ultimate Cup Yamaha.

A verseny elején sok volt a bukás, de szerencsére a bukottak nagy része vissza tudott térni a pályára. A #7 Yart-Yamaha sokáig vezetett, de 20 óra elteltvel Di Meglio-val a hátán megtáltosodott a GMT94 Yamaha és átvette a vezetést. Másfél órával a vége előtt már több, mint 1 perc hátrányban volt a Yart. Őket 11 kör hátránnyal a #11 Team SRC Kawasaki követi.

A Superstockban #333 Yamaha Vitais Experience főlénye jellemezte a futam jó részét, de műszaki probléma miatt sok időt vesztett és így a tizennegyedik óra után már a #4 Tati Team Beaujolais csapat Suzukija vezette a kategóriát, összetettbeli 6. helyével.

A negyvenedik Le Mans-i 24 órás motorverseny mindenidők legszorosabb befutóját hozta. 2009 után újra Yamaha sikert könyvelhetünk el. 24h04min27s és 860 kör megtétele után célban Di Meglio, a #94 Yamahával, mögötte mindössze 19,819s hátrányban a márkatárs, a #7 Yart Parkes-szal. A harmadik helyen a pole pozíciót megszerző #11 Kawasaki, De Puniet-vel 11 kör hátránnyal.

A SST-ban megőrizte vezetését a #4 Tati Team Beaujolais, így megnyerve kategóriáját. Őket 3 kör hátránnyal követte a #96 Moto Ain CRT.

Címkék:

Indul a bajnokság (WEC)

Április 16-án a Silverstone-i 6 órás versennyel megkezdődik a 2017-es FIA World Endurance Championship, amelynek legmeghatározóbb része a Le Mans-i 24 órás.A tavalyi brit futamot a Marc Lieb, Romain Dumas, Neel Jani vezette Porsche 919 Hybrid nyerte.

Az évadnyitót megelőző április eleji monzai teszten Nicolas Lapierre futotta a legjobb időt-1:30.547- a 8-as számú TS050 Toyota hibriddel.

WEC 2017-es szezon

1. Silverstone (GBR)                                     6 órás       2017.04.16.

2. Spa-Francorchamps (BEL)                       6 órás       2017.05.06.

3. LE MANS, LA SARTHE (FRA)       24 órás     2017.06.17-18.

4. Nürburgring (GER)                                    6 órás       2017.07.16.

5. Autodromo Hermanos Rodriguez (MEX)  6 órás       2017.09.03.

6. Austin (USA)                                             6 órás       2017.09.16.

7. Fuji Speedway Oyama (JPN)                   6 órás       2017.10.15.

.Shanghai (CHI)                                         6 órás       2017.11.05.

9. Sakhir (BHR)                                             6 órás       2017.11.18.

Silverstone 6 órás 2017.04.17.

A hosszútávú autóversenyzés világbajnoksága kezdetét vette 2017. április 16-án Silverstone-ban. A kvalifikációt szombaton rendezték,amelyen eldőlt, hogy a Toyota két csapata indul az élről. A pole-t 1:34.307-es idővel a #7 autó szerezte meg, míg a második rajtkocka a #8-as autóé lett. Mögülük a gyártórivális #1 Porsche kezdheti a versenyt. Az LMP2-ben a #26(Rusinov, Thiriet, Lynn) Ford G-Drive Team érte el a legjobb időt. Az LMGT kategóriát Andy Praulx és Henry Tincknell uralta a Ford Chip Ganassi Racing #67 Ford GT-jével. A brit párt 0,8 s hátránnyal követte a #71 AF Corse Ferrari, mögöttük a #95 Aston Martin rajtol majd. Az amatőröknél a #98 Aston Martin kvalifikálta magát a legjobb idővel 1,3s-el megelőzve az #54 Spirit of Race Ferrarit.

A futamot 197 kört teljesítve a #8 Toyota (Buemi, Davidson, Nakajima) nyerte 6:00:33.211 idővel maga mögé utasítva 6,173s-el a #2(Bernhard, Hartley, Bamber) és46,956s-tal az  #1 (Jani, Lotterer, Tandy) Porschét. Bő két és fél órával a vége előtt az élen álló Lopez a gumifalba vezette a #7-es Toyotát.

Az LMP2-ben a Jarvis, Tung. Laurent vezette #38 Oreca 07 nyert, a második a #31 Vaillante-Rebellion, harmadik a #28 TDS Racing lett.

A GT kategóriát a Priaulx, Tincknell, Derani vezette #67 Ford GT(Caladi. Guidi) futotta a legjobb versenyt az #51-es Ferrari és a #91 (Lietz, Makowiecki) Porsche előtt.

Az amatőröknél a #61 Ferrari nyert (Mok, Sawa, Griffin), mögöttük a Dalla Lana, Lamy, Lauda hármas vezette Aston Martn végzett a második helyen.