Európa Liga

Tévez átkának megtörése még sokat jelenthet a Juventusnak

Csütörtök este az elődöntők első felvonásaival folytatódott a labdarúgó Európa Liga.

Carlos Tévez 2009 után újra gólt szerzett nemzetközi kupameccsen - Fotó: AFP

A hatharom.com olvasói által előzetesen vártnak megfelelően szoros csatát hozott a Juventus lisszaboni vendégjátéka a Benfica otthonában. Miután a hétvégén matematikailag is bebiztosította bajnoki címét, a hétmeccses győzelmi szériában lévő házigazda nagy önbizalommal és lendülettel kezdte a mérkőzést, Ezequiel Garay szöglet utáni fejesével pedig már három perc elteltével vezetéshez jutott. (1-0) A félidő második felétől kezdve a torinóiak fokozatosan kezdték átvenni az irányítást, így egyre nagyobb nyomás nehezedett a fegyelmezett portugál védelemre. Artur Moraes kapusnak többször közbe is kellett avatkoznia, és bár a Sasok játékrendszer váltottak, illetve igyekeztek megerősíteni a középpályát, a Juve fölénye góllá érett. (1-1) Nem is akármilyen góllá, hiszen Carlos Tévez több mint öt év "hallgatás" után talált be is európai kupameccsen, a csütörtöki találatát megelőzően még 2009-ben, a Manchester United játékosaként volt eredményes egy Porto elleni Bajnokok Ligája-összecsapáson. Amikor már úgy tűnt, a Benfica nem tud újítani, egy parádésan eltalált Lima-löket ismét talpra ugrasztotta a hazai publikumot (2-1), az olaszok hiába erőlködtek az utolsó, eseménydús percekben, Artur eszén nem tudtak túljárni.

Egy szabályos és egy szabálytalan gólt szerzett a Sevilla - Fotó: AFP

A spanyol házi rangadó nagy iramban kezdődött, sem a Sevilla, sem a Valencia nem a gól nélküli döntetlenre törekedett, a vendégek ráadásul meglehetősen magasra tolták védelmi vonalukat. Mégsem elég magasra ahhoz, hogy az asszisztens tisztán lásson egy oldalszabadrúgást követően. Történt, hogy az Ivan Rakitic által betekert labdát Daniel Carrico megcsúsztatta, a méteres lesen álló Stéphane Mbia pedig közelről a kapuba sarkazta. (1-0) A kapitális játékvezetői tévedésből felocsúdni sem volt ideje a Denevéreknek, mert három perccel később Carlos Bacca lépett ki jó ütemben, és hajszálpontosan kilőtte a jobb alsó sarkot. (2-0) A folytatásban a hórihorgas Federico Fazio kétszer is óriási helyzetben fejelhetett, a lehetőségek gólra váltásával gyakorlatilag eldönthette volna a párharcot, ám mivel ezek kimaradtak, a második félidőben magához térő Valenciának még nem úszott el minden esélye a továbbjutásra. Emlékezzünk csak vissza, a Bázel elleni negyeddöntőben háromgólos hátrányból állt talpra az együttes. Vajon jövő héten sikerül megismételni a bravúrt?

2014-04-24;73
[1689044] 2014-04-24 21:05:00 Benfica - Juventusx;[1689042] 2014-04-24 21:05:00 Sevilla - Valenciax;